Pasuję cię na rycerza. Opowiadania o sakramencie bierzmowania dla młodzieży

Tłumaczenie: Jan Efrem Bielecki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ritterschlag
religia
jagarkar

Zbiór opowiadań wprowadza czytelnika w tajemnicę sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości. Sugestywność tych wzruszających i pełnych humoru literackich obrazków sprawia, że obok doskonałej lektury mogą być pomocne do lepszego przeżycia sakramentu bierzmowania lub okazją do odnowienia w sobie jego owoców. Książka adresowana nie tylko dla młodego pokolenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Karmelitów Bosych, 2011

źródło okładki: http://www.wkb-krakow.pl/index.php?s=karta&id=866

knigoholiczka | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

To druga książka tego autora, którą mam przyjemność czytać. Poprzednią, o sakramencie pokuty pochłonęłam jednym tchem, tą trochę wolniej, ale też mi się podobała. Niestety, powiem szczerze (zresztą, jak zawsze) ciekawsza jest ta o spowiedzi. Rozumiem, że ta jest dla młodzieży, jednak tamte opowiadania wbijały w fotel, zapierały dech, te umieszczone w teraz recenzowanej książce tylko ciekawiły. Tak naprawdę, naprawdę, podobało mi się trzy? cztery opowiadania.
Książka jest o sakramencie bierzmowania, o dzieciach, które dopiero przystępują do tego sakramentu, ale też o życiu w Duchu Świętym gdy już zostanie przyjęty sakrament.
Mimo to uważam, że warto przeczytać tę książkę, na pewno spróbuję namówić do jej przeczytania brata , w tym roku przystępującego do bierzmowania ( który nic, a nic nie czyta) i babci, która kończy pierwszą część.
W swoich zbiorach mam jeszcze jedną książkę tego autora do przeczytania i na jedną czekam, aż się pokaże w...