Szaniec Boży. Heroizm w cieniu gilotyny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "2010". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
Herrgottschanze : Heldentum im Schatten der Guillotine
978-83-89345-69-1
rewolucja francuska, żywoty
historyczna
Karola

Drugie wydanie książki znanego belgijskiego pisarza katolickiego przenosi czytelnika w mroczne lata rewolucji francuskiej. Akcja powieści osnuta jest wokół autentycznych wydarzeń, rozgrywających się ponad dwieście lat temu na przedmieściach Poitiers. Katolicy z Montbernage trwają przy prawdziwej wierze i przy prawdziwych pasterzach, księżach odmawiających przysięgi na wierność rewolucji. Trzymająca w napięciu opowieść ukazuje nie tylko dramatyczne zmagania bohaterów z diabelskim terrorem, lecz także ich prawdziwy duchowy heroizm.

źródło opisu: http://www.tedeum.pl/tytul/985,Szaniec-Bozy-Heroizm-w-cieniu-gilotyny

źródło okładki: http://www.tedeum.pl/tytul/985,Szaniec-Bozy-Heroizm-w-cieniu-gilotyny

Karola | 2013-01-16
Aoi | 2017-08-08