Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita

Okładka książki Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita Anna Czerwińska-Rydel, Agata Dudek
Okładka książki Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita
Anna Czerwińska-RydelAgata Dudek Wydawnictwo: Muchomor biografia, autobiografia, pamiętnik
Muchomor
2011-01-01
2011-01-01
Agata Dudek Trylogia Gdańska Daniel Farenheit

#WyzwanieLC2022 #Czerwiec #Książka (nie tylko) dla dzieci

W ramach czerwcowego wyzwania LC sięgnęłam po jedną z książek Anny Czerwińskiej-Rydel z serii o znanych Polakach. Tym razem mój wybór padł na historię życia słynnego gdańszczanina - Fahrenheita.

Jest to stosunkowo krótka biografia badacza podana w bardzo przystępnej formie. Wysłuchanie audiobooka zajmuje niespełna 1,5 godzinki. Niestety jest to pozycja dość przegadana, bo sporo dowiadujemy się o życiu rodzinnym naukowca i jego dzieciństwie, a same opisy jego osiągnięć są dość szczątkowe i mogą być nie do końca zrozumiałe dla małego odbiorcy.

Niemniej polecam, bo każda forma szerzenia dokonań polskich inżynierów znanych w światowych kręgach zasługuje na pochwałę.

#WyzwanieLC2022 #Czerwiec #Książka (nie tylko) dla dzieci

Ciekawe historia, dobrze napisana, lekko się czyta, mimo iż podejmuje zagadnienia naukowe.

Bardzo uczy

Bardzo uczy

Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale bardzo ciekawa historia. Gdyby tak właśnie uczyć jej w szkole to wyniki byłyby znacznie lepsze.

Ilustracje ciekawe, treść przystępnie napisana, nienużąca, ale również nieszczególnie zaskakująca. Czytało się bardzo szybko, całość zdająca się być całkiem... no, sympatyczna, ale przez niewielką ilość tekstu chyba nie umiem wystawić pełnomocnej opinii, haha.

Ciekawa książka z wątkiem kryminalnym (a nawet dwoma) w tle.
Daniel Fahrenheit dość wcześnie stracił rodziców. Prawdopodobnie zostali otruci. To jest jedna tajemnica, którą ma wyjaśnić pewien notariusz.
Pasją Daniela była temperatura. Aby zajmować się tym, co lubi musiał przeciwstawić się woli wuja i uciekł z domu. Przez pewien czas był poszukiwany z tego powodu.
Daniel Fahrenheit umarł dość wcześnie, w wieku 50 lat, Dlaczego? To jest druga zagadka do rozwikłania.

Ciekawa jest sama historia i droga do powstania termometru, który precyzyjnie mierzy temperaturę.

Ciekawa książka z wątkiem kryminalnym (a nawet dwoma) w tle.
Daniel...

Do książki sięgnęłam po zobaczeniu sztuki na ten temat. Bardzo podobało mi się i przedstawienie i sama powieść. Polecam.

• Audiobooki
  • Dla dzieci