Kino Marka Hłaski

Wydawnictwo: Śląsk
83-7164-410-8
Marek Hłasko, kino, film
A--

Istotą pracy jest kino Marka Hłaski. Punktem wyjścia są książki, które zostały sfilmowane lecz był to jedynie pretekst do przedstawienia nie tyle samych filmów, ile raczej kwestii związanych z problemem szeroko rozumianego przekładu prozy na język obrazu. Jednak nie na zasadzie interpretacji i analizy, lecz przede wszystkim ze względu na próbę rekonstrukcji pewnych sensów - możliwych do pokazania z perspektywy kilkudziesięciu lat.

źródło opisu: Śląsk, 2004

źródło okładki: Śląsk, 2004