Ściana i inne miniatury

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Częstochowska Biblioteczka Poetów i Prozaików". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literackie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji
Ludwicki, miniatury, silva rerum
literatura piękna
Michał

Miniatury Konrada Ludwickiego to krótkie „iluminacje”, jak autor je nazywa. W tych mini-opowiadaniach z pogranicza absurdu i groteski czuje się ducha Kafki, Gombrowicza, Mrożka, Pereca lub Ciorana. Czynnikiem wyróżniającym jest użycie przez Ludwickiego szeregu heteronimów, wielu, ostro różniących się od siebie, „ja” autorskich.

źródło opisu: http://e-nowyswiat.poczytaj.to/ciana_i_inne_miniatury.ebook#

źródło okładki: http://e-nowyswiat.poczytaj.to/books/250/cianaokla...»

Klara | 2013-01-19

Wielki-mały świat budują szczegóły, które z punktu widzenia bardzo niejednoznacznego bohatera,a może raczej bohaterów(?), uzmysławiają jak bardzo nasze "ważne" życie, budują prozaiczne rzeczy i schowane za nimi głębokie przeżycia. Polecam! Miniatury warte przeczytania!

Julita | 2013-01-14

Dość ciekawy zbiór, jednak cechuje się prostotą. Niestety żadna z sentencji nie poruszyła mnie i nie zapadła w pamięć.