Historia naturalna miłości

Tłumaczenie: Dorota Gostyńska
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Natural History Of Love
Peloponez

W swej książce autorka śledzi dzieje miłości od czasów starożytnych po najaktualniejszą współczesność; wzruszająco, ale i zabawnie, rzeczowo, ale i z iskrą szaleństwa opowiada o losach sławnych kochanków i pięknych uwodzicielek - od Kleopatry do Madonny.

źródło opisu: http://www.empik.com/historia-naturalna-milosci-ac...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

An-Nah | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Książka nie może się zdecydować, czy jest pracą (popularno)naukową, czy publicystyką. Nie ma bibliografii, przypisy tylko do tekstów źródłowych, co prawda przy paru badaniach autorka napisała, kto je robił, ale daty? prace? Nie. Sam sobie szukaj czytelniku. To i tak dobrze, bo w innych miejscach autorka pisze po prostu że "naukowcy udowodnili". Poza tym wyłapałam kilka kulturoznawczych buraków. Poza tym autorka na zmianę flirtuje z feminizmem i socjobiologią, co daje mieszankę wielce dla mnie niestrawną.
Książka jako taka zła nie jest. Do poczytania dla osoby bez naukowych podstaw - przyjemna i daje sporo ciekawostek (jeśli się ich wcześniej nie znało...). Ale ja potrzebuję pozycji do bibliografii. Tego w niej umieścić bym się wstydziła (i dziwię się, że znalazłam to w bibliografii niezłego artykułu)

srebrnanatalia | 2015-05-14
Przeczytana: 2002 rok