Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Dragon
miasta, najpiękniejsze, świata
albumy
Purson27

Miasta - od tysięcy lat nie potrafimy wyobrazić sobie bez nich życia. Są odzwierciedleniem osiągnięć cywilizacyjnych. Zdarza nam się jednak, że na nie narzekamy, bo męczą nas tłok, spaliny i nieznośny hałas. Życie w aglomeracjach ma swoje wady i zalety, ale mimo wszystko są miasta, które uwielbiamy. Marzymy, żeby móc je poznać lub do nich wrócić. Miasta fascynują najnowszymi rozwiązaniami...

Miasta fascynują najnowszymi rozwiązaniami urbanistycznymi oraz reliktami przeszłości, które są śladami istnienia wielkich cywilizacji lub genialnej myśli architektonicznej. Zachwycają nie tylko budowle, ale również ich rozplanowanie, usytuowanie lub sposób wkomponowania w krajobraz. Z przyjemnością podejmujemy trudy wspinaczki na najwyższy punkt w okolicy, by móc objąć wzrokiem panoramę i zrozumieć, na czym polega ich szczególne piękno, że ważne są nie tylko mury obronne i budynki mieszkalne, ale także miejsca relaksu - parki i ogrody. Doceniamy doskonałość rozplanowania oraz piękno architektury, ale też funkcje użytkowe: precyzyjnie zaplanowane przez dawnych architektów ciągi komunikacyjne oraz place. Podróż do najpiękniejszych miast świata, zachwycających historią i tradycją, malowniczymi ogrodami, wspaniałymi zabytkami i nieprzeciętnymi widokami, to także niepowtarzalna nauka historii i poznawanie naszego dziedzictwa. Książka Najpiękniejsze miasta świata prezentuje kilkadziesiąt metropolii z sześciu kontynentów. Wyjątkowym zdjęciom towarzyszy rys historyczny, ciekawostki oraz informacje o najbardziej urokliwych zakątkach danego miejsca.

źródło opisu: Wydawnictwo Dragon, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/