Dziewczęta za drutami

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
ankuku

Dziewczęta za drutami to opowieść osobliwa. Autorka opatrzyła ją datą "Oberlangen, 12 kwietnia 1945", co wskazywałoby na to, że utwór został napisany na gorąco, pod świeżym wrażeniem wydarzeń wojennych. Już sama forma narracji sugeruje autopsję, dokumentalną wartość tej książki. Po raz pierwszy w literaturze zostały tu odtworzone dzieje polskich łączniczek wziętych do niewoli w czasie powstania warszawskiego.

źródło opisu: Łódzkie, 1966

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!