Zgłosuj na książki roku 2017

The Absence
978-83-76741-00-0
horror, stary dom, duch
horror

To był tragiczny wypadek – oto co pozostali członkowie rodziny powiedzieli Joemu Nightingale'owi, ale chłopiec jest nadal dręczony koszmarnymi wizjami śmierci swojej matki. Siedem miesięcy po fatalnym wypadku samochodowym Nightingale'owie dowiadują się, że odziedziczyli stary dom po dalekiej krewnej - samotniczce Muriel Sutton. Mając nadzieję na ucieczkę od cieni przeszłości, decydują się spędzić w nim lato. Ale tam czekają na nich cienie jeszcze mroczniejsze. Kim byli ludzie, którzy tu wcześniej przyjeżdżali? Dlaczego zmarła Muriel zamordowała w dzieciństwie swoją małą siostrzyczkę Alice?
Coś porusza się na strychu. To wygląda jak mała dziewczynka, mówi dziecięcym głosem, ale jej oczy są stare a głos brzmi jak szmer wody. To tkaczka cieni, stworzenie imieniem Nicość.

źródło opisu: Replika, 2012

Matylda Saresta | 2017-03-22