Zastygłe spojrzenie

poradniki
Oficyna Wydawnicza Impuls
2008-01-01
2008-01-01

Telewizor, monitor komputera... Ekrany odbiorników stały się centrum uwagi i nieodzownym towarzyszem codziennych czynności. W pracy czy w domu cały czas mamy styczność z elektronicznymi mediami, które niebezpiecznie wkraczają w nasze życie zabierając nam kawałek, po kawałku czas i wolność osobistą. Szklany ekran dla większości dzieci i młodzieży stał się głównym elementem dnia, bez którego nie potrafią się obejść. Czy jednak zastanawialiście się jak wpływa na nas częste wpatrywanie się w ekran? Książka „Zastygłe spojrzenie” to próba ukazania jak destrukcyjnie działa na nas odbiornik telewizyjny czy monitor komputera.Autor publikacji jednoznacznie podkreśla, że „byłoby błędne i utopijne dążenie do całkowitej eliminacji telewizji i komputerów z naszego życia”[1]. Media to nieodłączny element naszego świata i mimo wielu wad mają również wiele pożytecznych cech. Poszerzają nasze horyzonty, rozwijają w niektórych aspektach oraz pozwalają na dostęp do licznych informacji. „Zastygłe spojrzenie” w dużej mierze porusza wpływ mediów elektronicznych na wzmożenie zjawiska samotności i izolacji, spadek kultury czytelnictwa, obniżenie wyników nauki szkolnej czy też zwiększenie otyłości spowodowane spadkiem aktywności psychoruchowej. To zaledwie czubek góry lodowej i naprawdę warto wiedzieć, co czeka nas i nasze dzieci, gdy będą w niekontrolowany sposób korzystały z telewizji czy komputera. Dowiemy się również jakie triki, sztuczki i manipulacje stosują m.in. reżyserzy i ogólnie filmowcy, aby zatrzymać widza przed ekranem jak najdłużej.Książka „Zastygłe spojrzenie” to nie nudna, zwyczajna pogadanka o szkodliwości TV czy komputera, ale rzetelne źródło wiedzy naukowej o zagrożeniach na jakie musimy być przygotowani, ujęte w ciekawą i zrozumiałą formę. Lektura ta wstrząsa czytelnikiem i każe dokładnie przemyśleć temat elektronicznych mediów, dla dobra swoich dzieci oraz swojego własnego. Dlatego też pozycja ta skierowana jest przede wszystkim do osób młodych, młodzieży i rodziców. Z pewnością będzie to świetne źródło informacji także dla pedagogów i psychologów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Polecam!!Moja ocena: 4,5/6

• Przeczytane 2016
  • Dziecko
  • Literatura popularnonaukowa

Dodaj cytat z książki Zastygłe spojrzenie