Zgłosuj na książki roku 2017

Dramaty t. I

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Marek

Książka "Dramaty 1" otwiera serię utworów scenicznych Jerzego Zawieyskiego w kilkunastotomowej edycji "Dzieł" zapowiedzianych przez IW "PAX".Zawiera pięć utworów: Dyktator Faust;Idziemy do wujka; Gdy płoną lasy...; Pożegnanie z Salomeą; Maski Marii Dominiki. Każdy tom tak przygotowano, aby znalazły się w nim utwory ogłoszone drukiem i niedrukowane. Przy tym należy przypomnieć, że - nawet te drukowane - często zachowały się tylko w czasopismach lub jako druki ulotne, niskonakładowe, opublikowane przed 1939 rokiem, a więc praktycznie niedostępne.

źródło opisu: Z obwoluty

źródło okładki: Własne

Ze zbioru dramatów przeczytany: Mąż doskonały.

Paulina Kaleta | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016