Korespondencja 1949-1967

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Więzi"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
83-88032-51-8

Listy Herberta i Zawieyskiego są kopalnią wiedzy o ich życiu i twórczości, cennym źródłem do poznania tajemnicy inspiracji twórczej, genezy poszczególnych utworów i planów literackich. Korespondencja ta stanowi ważny przyczynek do dziejów życia duchowego inteligencji polskiej lat 1949-1967. Jest świadectwem, że mimo siejącego spustoszenie komunizmu można było wówczas ocalić suwerenność myśli...

Korespondencja ta stanowi ważny przyczynek do dziejów życia duchowego inteligencji polskiej lat 1949-1967. Jest świadectwem, że mimo siejącego spustoszenie komunizmu można było wówczas ocalić suwerenność myśli oraz zachować wewnętrzną prawość.

źródło opisu: Biblioteka "Więzi", 2002

UnflinchingMan | 2011-06-06