Otyłość u dzieci i młodzieży

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320039542
otyłość, nadwaga
zdrowie, medycyna
sylwka128

Z roku na rok kłopoty z utrzymaniem właściwej masy ciała ma coraz więcej dzieci. Otyłość jest stanem przyczyniającym się do rozwoju wielu problemów zdrowotnych. W związku z otylością pojawiają się również nieprawidłowości przeciążeniowe w układzie kostno-stawowym, zaburzenia gospodarki lipidowej, które stanowią czynniki ryzyka miażdżycy naczyń krwionośnych, upośledzona tolerancja glukozy, która może prowadzić do cukrzycy typu drugiego czy ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego.
W poradniku omówiono wszelkie zagrożenia zdrowotne których przyczyną jest otyłość. Autorzy przedstawiają cenne wskazówki dla rodziców zmagających się z nadwagą i otyłością swoich dzieci. Podkreślają również, że eliminacja nadwagi dziecka jest koniecznym warunkiem jego harmonijnego rozwoju fizycznego i psychicznego.

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2011

źródło okładki: wydawnictwopzwl.pl