WikiLeaks od środka

Wydawnictwo: Buchmann
978-83-7670-432-6
literatura faktu
kasia

Ujawniane przez WikiLeaks informacje każą światu wstrzymywać oddech. Kto jednak stoi za tą organizacją, która skłoniła Pentagon do powołania liczącej 120 osób grupy specjalnej? Jak wygląda centrala WikiLeaks? Daniel Domscheit-Berg zabiera nas do środka WikiLeaks. Ramię w ramię z Julianem Assange'em rozbudowywał tę platformę internetową. Młody Niemiec jest człowiekiem, który poza dyskusyjnym...

Daniel Domscheit-Berg zabiera nas do środka WikiLeaks. Ramię w ramię z Julianem Assange'em rozbudowywał tę platformę internetową. Młody Niemiec jest człowiekiem, który poza dyskusyjnym założycielem projektu ujawniania tajemnic, wie o nim najwięcej.

Niniejsza książka ujawnia nieznane dotychczas kulisy przecieków dotyczących organizacji scjentologicznej, Parady Miłości w Duisburgu i amerykańskich depesz dyplomatycznych. Domscheit-Berg opowiada o pierwszym spotkani z Assange?em w grudniu 2007 roku, wspólnych podróżach po świecie i opisuje sposób działania WikiLeaks. Po raz pierwszy ujawnia konflikty wokół sposobów, w jaki powinna dalej działać organizacja, oraz dyktatorskie zapędy Assange'a. Od odejścia Domscheita-Berga i innych ważnych osób z WikiLeaks we wrześniu 2010 roku Julian Assange jest jedynym panem tego potężnego instrumentu.

Niniejsza książka jest fascynującym demaskatorskim reportażem, pełnym nieznanych faktów i równocześnie szkicuje intymny portret Juliana Assange'a.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2012

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88896&lang=pl

apache_server | 2014-01-18
Przeczytana: 14 października 2012

Dobra chociaż nie wiadomo czy obiektywna.

to3k | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Jedyna pozycja, która pozwala nam poznać kulisy WikiLeaks z ust osoby najbliżej związanej ze sprawą - poza Julianem Assangem oczywiście. W książce rozwija nam się jasny obraz konfliktu pomiędzy autorem i Julianem. Assange został w tej książce dość mocno zdyskredytowany. Stąd jednej rzeczy nie można być pewnym - tego czy informacje przedstawione są rzetelne i obiektywne. Nie znamy wersji drugiej strony, a nawet jakbyśmy znali to i tak nigdy byśmy się nie dowiedzieli jak było naprawdę. Niemniej jednak ta pozycja daje nam choć w pewnym stopniu poznania projektu WikiLeaks od środka.

Valis | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018