Pieśń księżyca

Okładka książki Pieśń księżyca
Lisa Jane Smith Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętniki wampirów: Łowcy (tom 2) Seria: Pamiętniki wampirów fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pamiętniki wampirów: Łowcy (tom 2)
Pamiętniki wampirów
Agnieszka Myśliwy, Maja Kittel
wampiry

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Ocena 7,0
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Ocena 6,6
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Ocena 6,7
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

Okładka książki Fantom Lisa Jane Smith, ghostwriter
Ocena 6,5
Fantom Lisa Jane Smith, gh...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Ocena 6,7
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Początek. Żądza krwi. Pragnienie Julie Plec, Lisa Jane Smith, Kevin Williamson, ghostwriter
Ocena 6,8
Początek. Żądz... Julie Plec, Lisa Ja...

Książkę czyta się z podobną lekkością jak wszystkie pozostałe części, ale mam wrażenie że fabularnie była jak do tej pory zauważalnie najuboższą.

Kolejny tom serii, bohaterowie są studentami, więc jest zmiana miejsca akcji, Stowarzyszenie Vitale, dużo Matta, sporo elementów wręcz kryminału, wyszło ciekawie :) No i koniec, oczywiście nie zawiódł :)

Moim zdaniem "Pieśñ księżyca" jest jedną ze słabszych części serii. Sytuacja na linii Elena-Stefan-Damon powoli zaczyna robić się męcząca. Przez większość czasu miałam wrażenie, że nic się nie dzieje, a punkt kulminacyjny był po prostu słaby. Momentami nudziłam się, czytając, co w moim przypadku rzadko się zdarza. Ale ta książka nie ma samych wad. Wątek z rodzicami Eleny, a także stowarzyszenia Vitale wyszedł nie najgorzej. Wątek Bonnie i Zandera też był dość fajny. Mimo wszystko jestem zawiedziona. Wiem, że Lisa Jane Smith nie pisze fenomenalnych książek, ale wiem też, że stać ją na więcej, co pokazała w naprawdę dobrych "Duszach cieni". Oczekiwałam lepszej lektury.

Pieśń Księżyca L. J. Smith na początku wydawała mi się trochę nudna, kompletnie nie rozumiałam o co chodzi z Stowarzyszeniem Vitale. Jednak z każdą przeczytaną stronę przekonywałam się do tej powieści coraz bardziej. Ostatecznie książka zakończyła się naprawdę ciekawie, najbardziej podobały mi się ostatnie rozdziały. Jednak denerwuje mnie to, że Elena nie może zdecydować się, którego z braci Salvatore kocha naprawdę. Jest ze Stefano, ale całuje się z Damonem. Muszę przyznać, że zaczyna mnie to męczyć, ale pomijając to książka jest interesując. Czyta się ją bardzo szybko, dlatego myślę, że mogę ją polecić.

Książka Lisy Jane Smith pt. Pieśń księżyca jest to kolejna część serii Pamiętniki Wampirów.
Elena i jej przyjaciele wybierają się do college'u. Każde z nich ma swoje własne ambicje, ale przede wszystkim każdy z nich marzy o normalnym życiu. Lecz zło czai się wszędzie. Czy bohaterom uda się prowadzić spokojne życie i nie wplątać się w żadne konflikty? Elena musi wreszcie dokonać wyboru pomiędzy braćmi Salavtore - nie obędzie się bez złamanych serc. Lecz co zrobić w takiej sytuacji, jeśli ona kocha ich obu? Czy zostanie kolejną Katherine i rozdzieli braci?
Poprzednia część tej serii bardzo mi się podobała, dlatego musiałam przeczytać także i tę. Powieść czyta się bardzo szybko. Autorka używa niezwykle poetyckich porównań literacki, dzięki czemu powieść czyta się jeszcze milej. Gorąco ją polecam, szczególnie fanom wampirów. Akcja książki jest bardzo ciekawa, a jej zakończenie mnie zaskoczyło i zszokowało, dlatego na pewno przeczytam kolejny tom.
Polecam.

A z początku wydawało się, że to będzie spokojna część... :P A tu nie, dalej morderstwa i to w dodatku jakieś okropne :P I to niby wszystko przez wampiry, a przedstawione znacznie gorzej :P

Kolejna fantastyczna książka z serii ,,Pamiętniki wampirów''. Bardzo podobało mi się to że , Bonnie znalazła wreszcie kogoś kto szczerze ją pokochał . Polubiłam postać Zandera . Bo ja jakoś nie widzę Bonnie w związku z normalnym i zwykłym chłopakiem . Szkoda trochę że , Bonnie i Damon nie zostali parą , ale skoro jej nie kochał to dobrze się stało . Polecam . Jak dla mnie ta książka jest rewelacyjna , lepsza od ,, Północy ''i ,,Fantoma''. Podobał mi się też chwilowy związek Eleny i Damona . Taka ciekawa i chwilowa odmiana . Chociaż ja jestem osobiście ze Stefano i Eleną . Jak dla mnie w książce ich uczucie zostało przedstawione jako prawdziwa miłość . Poza tym pierwszy tom serii był tak rewelacyjny , że zawsze będę za Steleną . W serialu wolę Delenę . Ale fajnie było to że , w tej części tyle się działo .

W porównaniu do poprzeniej częsci ta była według mnie o wiele lepsza.
Wydarzenia dotyczące tajnego Stowarzyszenia Vitale do którego został powołany Matt , cały czas utrzymywały w napięciu i do końca pozostawały tajemnicze.
Postępowanie Eleny nieustająco irytuje a jej zachowanie wobec obu braci Salvatore jest okropne.Twierdząc, że nie chce stać się druga Kathrine zrywa tymczasowo kontakt z braćmi, jednak ulega względom Damona i całuje się z nim przypadkowo na oczach biednego Stefano. Mimo tego że dziewczyna zdaje sobie sprawę jak bardzo rani Stefano, dalej nie ulega pokusie zbliżania się do Damona.
W tej księdze widać jednak pojednanie i zbliżenie się do siebie obu braci. Pomimo przeciwności losu obaj bracia walczą o siebie i starają się pojednać. Ze stwierdzenia Damona , pomimo tego że pewnie samemu żyłoby mu sie lepiej to i tak nie pozwoli skrzywdzić swojego małego braciszka.
Bardzo ciekawy jest też wątek związany z nowym chlopakiem Boonie , który później wyjawia jej swój sekret- to, że jest wilkołakiem.
Ciekawi mnie czy w kolejnych tomach bedzie jakis rozwój sytuacji z wilkołakami i jak dalej potoczą się losy naszych bohaterów.

W porównaniu do poprzeniej częsci ta była według mnie o wiele lepsza.

Wprowadzanie nowych postaci nie jest sposobem na 'zagęszczenie' akcji. A w Fell's Church zaczyna się już robić coraz ciaśniej od tych wszystkich wampirów, ludzi, duchów, wilkołaków...

"Jest tyle miejsc, które chciałbym ci pokazać, które chciałbym zobaczyć twoimi oczami. Jest tyle rzeczy, tyle życia do przeżycia."

Mniej więcej od tej części cykl stał się dla mnie uciążliwy... Przekonuję się do czytania następnych książek z tej serii, jednak wiem, że to już nie będzie to samo. Mimo wszystko polecam przeczytać.