Polskie skanseny, muzea i kolekcje

Książka jest przypisana do serii/cyklu "50 miejsc na weekend". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
978-83-7073-737-5
A--

Gdzie znajdują się największe arcydzieła? Dokąd pojechać, by zobaczyć najoryginalniejsze kolekcje? Jak z setek placówek wybrać te rzeczywiście interesujące, wzbogacające wiedzę i zaspokajające ciekawość? Opisujemy kolekcje gwizdków, wozów strażackich i pisanek. Prowadzimy do parowozowni, browaru i zabytkowej kopalni. Odnajdujemy skarby, zwiedzamy podziemia i podziwiamy dzieła Leonarda da Vinci, El Greca i Hansa Memlinga. A wszystko podczas weekendowych wypadów.

źródło opisu: Multico, 2009

źródło okładki: Multico, 2009