Potwór w Twojej głowie. Jak być nieszczęśliwym i zatruć życie innym

Okładka książki Potwór w Twojej głowie. Jak być nieszczęśliwym i zatruć życie innym Olga Rzycka
Olga Rzycka Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2012-02-15
2012-02-15
978-83-246-3611-2
poradnik

Jestem na nie. "Poradnik" czyta się bardzo ciężko. Od początku książki wyczekiwałam tylko momentu jej zakończenia. Nie przypadł mi do gustu ani styl autorki, ani sposób w jaki sposób przedstawiony został główny przekaz książki.

Dowcip, który naprawdę nie jest prostacki. Chciałoby się wręcz powiedzieć- książka psychologiczno-poradnikowa napisana na tyle dobrze by nie nużyć, coś po sobie zostawić oprócz niesmaku oraz nawet (!) być wartą przeczytania parę razy. Cudo.

Bardzo zabawny ebook na początek roku. To w zasadzie antyporadnik, którego celem jest uświadomienie czytelnikowi, jak bardzo człowiek sam sobie zatruwa umysł i życie.

Genialna książka, uśmiałam się, polecam!

Genialna książka, uśmiałam się, polecam!

1974

Bycie szczęśliwym człowiekiem jest bardzo trudne, ponieważ na każdym kroku spotyka nas jakieś mniejsze lub większe nieszczęście. W takim razie, po co cieszyć się życiem, śmiać się i pokonywać różnego rodzaju przeszkody, stojące na naszej drodze?
Starania, które i tak nie przyniosą żadnego rezultatu są bezsensowne. Nie warto starać się, przeć do przodu i posiadać jakąkolwiek motywację do czegoś. Zdecydowanie łatwiej jest być nieszczęśliwą osobą - narzekać na wszystko, niczego nie doceniać, martwić się i stać na uboczu, nie podejmując żadnych wyzwań oraz nie wchodząc w głębsze relacje z innymi ludźmi.

Olga Rzycka w swoim poradniku radzi jak być nieszczęśliwym i utrudniać spokojne oraz szczęśliwe życie innym ludziom. Skoro nam jest źle, to dlaczego ktoś miałby chodzić z uśmiechem na twarzy? To niedorzeczne i godne potępienia!

"Potwór w Twojej głowie" składa się z dwóch części oraz rozdziału dodatkowego.
W pierwszej części mamy okazję zapoznać się z potworami, które mieszkają w ludzkich głowach. Ba! Możemy nawet zobaczyć je na własne oczy! Ten rozdział to skarbnica wiedzy, zawierająca rady oraz odpowiedzi na wiele pytań, chociażby - co zrobić, aby potwory znajdujące się w mojej głowie, miały jak najlepsze szanse do rozwoju?
Jak mam postępować, żeby moje życie było złe pod każdym względem? Jak podtrzymywać wysoki poziom nieszczęścia?
Wszystkie rady można wypisywać bądź wydrukować i powiesić sobie nad łóżkiem - ciągłe życie w nieszczęściu będzie gwarantowane.
Druga część książki dotyczy relacji z otaczającymi nas ludźmi. Po zapoznaniu się z treścią tego rozdziału, każdy dowie się jak sprawić, aby innym w relacjach z nami oraz nam w relacjach z innymi było naprawdę źle. Dodatkowo, wiele przykładów postępowania w:
- związkach - co zrobić, aby zawsze kończyły się niepowodzeniem?
- pracy - jak zwiększyć prawdopodobieństwo, aby praca nie przynosiła żadnej satysfakcji i była jedynie męczarnią?
- relacjach z dziećmi - jak wychować godnego siebie następcę, który będzie toksycznym człowiekiem, utrudniającym życie sobie i innym?

Jednak, żeby nie było tak pięknie - autorka umieszcza dodatek w postaci metody na pozbycie się potworów, czyli jak się odrobaczyć.Dzięki niemu dowiadujemy się chociażby o tym, w jaki sposób należy odkrywać ograniczające nas przekonania oraz jak je zwalczać.

Ten "nieszczęśliwy" poradnik jest zabawny oraz wciągający. Czyta się go z uśmiechem na twarzy, mimo tego, iż powinien być wtedy zabroniony. ;-) Bardzo spodobały mi się zabawne rysunki, które świetnie uzupełniają przekazywaną treść.
Podczas lektury tego poradnika, czytelnik ma szansę uświadomić sobie jak wiele go ogranicza, tylko dlatego, że nie wierzy w siebie, boi się porażki oraz tego, co powiedzą inni.
Polecam go ludziom, którzy czują się nieszczęśliwi i chcieliby to zmienić, jak również osobom, które cieszą się z tego co mają, aby utwierdziły się w przekonaniu, że są prawdziwymi szczęściarzami.

------------------------------------------------------------------------------------
opinia pochodzi z mojego bloga: http://sylwuch.blogspot.com

Starania, które i tak nie przyniosą żadnego rezultatu są...

• Na czytniku
  • Psychologia
  • Biblioteczka domowa III
  • Moi mali książęta :)
  • Psychologia i okolice

Dodaj cytat z książki Potwór w Twojej głowie. Jak być nieszczęśliwym i zatruć życie innym