Drzewa. Liściaste i iglaste

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Bäume Laub- und Nadelbäume
flora i fauna
Aletheia

Oznaczanie drzew według liści. Praktyczny przewodnik do zabrania na spacer lub wycieczkę. Przedstawia wszystkie ważniejsze gatunki drzew naszych lasów i ogrodów - omawia ich występowanie, cechy charakterystyczne i inne ciekawostki. Zawiera 106 kolorowych fotografii.
Dodatkowe informacje na skrzydełkach okładek:
- owoce drzew,
- kształty liści,
- rysunkowe objaśnienia używanych terminów fachowych.

źródło opisu: Multico, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-15

Bardzo dobra książka dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z rozpoznawaniem gatunków drzew. Opisano w niej i ukazano najbardziej charakterystyczne i najpospolitsze gatunki drzew rosnących w Polsce. Książka podzielona jest na cztery części: 1) drzewa o pojedynczych liściach, 2) drzewa o liściach złożonych, 3) drzewa z igłami, 4) drzewa o liściach łuskowatych. Każdy z gatunków zilustrowany został przynajmniej jedną kolorową fotografią. Nota o gatunku zawiera następujące elementy: cechy charakterystyczne, opis, występowanie i rubrykę "warto wiedzieć". Format książki jest kieszonkowy. Format ten idealnie sprawdza się w terenie.

Rege | 2017-06-02

Świetna pozycja dla rodziców ciekawskich dzieci.

Camelot | 2017-03-09
azyjka | 2016-07-20