Porosty, mchy, paprotniki

Tłumaczenie: Janina Zielińska
Seria: Leksykon przyrodniczy
Wydawnictwo: Świat Książki
Flechten, Moose, Farne
Europa, mchy, porosty, paprotniki, rośliny
flora i fauna
Kasia P

Książka zawiera opisy 759 gatunków porostów, wątrobowców, mchów, widłaków, skrzypów i paproci. Opisy wzbogaca 535 kolorowych zdjęć i 365 czarno-białych rysunków szczegółów anatomicznych i morfologicznych przedstawiających opisywane rośliny. Przed każdym działem poświęconym poszczególnym grupom roślin znajduje się ich krótka charakterystyka. Dzięki małemu formatowi książki jest ona idealnym...

Dzięki małemu formatowi książki jest ona idealnym przewodnikiem terenowym pozwalającym na łatwe i precyzyjne oznaczenie napotkanych gatunków roślin.
Korzystanie z książki ułatwia podział poszczególnych grup roślin kolorami widocznymi na brzegu złożonej książki.

źródło opisu: allegro.pl

źródło okładki: allegro.pl