Pochodnia madhjamiki szentong

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
978-83-244-0196-3
religia
nawka

przełożył, opracował i wstępem opatrzył: Artur Przybysławski Źródłem wolności, radości, nieustraszoności, współczucia i doskonałego poznania jest ponadczasowa natura buddy przynależna wszystkim istotom obdarzonym umysłem. Choć określana jest jako pusta (bo pozbawiona splamień niewiedzy), jest również pierwotnym bogactwem wszechprzenikającej świadomości. Jest zatem pustką obdarzoną pełnią...

przełożył, opracował i wstępem opatrzył: Artur Przybysławski

Źródłem wolności, radości, nieustraszoności, współczucia i doskonałego poznania jest ponadczasowa natura buddy przynależna wszystkim istotom obdarzonym umysłem. Choć określana jest jako pusta (bo pozbawiona splamień niewiedzy), jest również pierwotnym bogactwem wszechprzenikającej świadomości. Jest zatem pustką obdarzoną pełnią doskonałych właściwości, jak określają ją stare tybetańskie teksty, pośród których poczesne miejsce zajmuje pochodząca z XVI wieku Pochodnia madhjamiki szentong. Tekst ten, tłumaczony tu po raz pierwszy na język europejski, stanowi jeden z najgłębszych traktatów o naturze umysłu, za którym stoi potężne doświadczenie medytacyjne VIII Karmapy Mikjo Dordźe, jednego z największych mistrzów i joginów buddyzmu tybetańskiego. W swej zwięzłej formie ogarnia rozległy obszar najistotniejszych nauk buddyjskich; w swej głębi stanowi materiał do studiów na całe życie.

źródło opisu: www.iskry.com.pl

źródło okładki: www.iskry.com.pl

krzychu | 2014-11-08
Przeczytana: 02 listopada 2014

Niełatwo ją zrozumieć ale warto przeczytać, bo jak twierdzi VIII Karmapa
" ... dwie są rzeczy bezbłędne: wysiłek wkładany w metodę pozwalającą zobaczyć to, co wcześniej niewidziane - esencję sugaty, oraz medytacja na to właśnie,co wcześniej niewidziane."

Michał Kownacki | 2017-10-09
Nataliia | 2017-08-25