9778195072205
Wkp

Wydanie specjalne czasopisma Czwarty Wymiar. Zawiera opowiadania wyłonione w konkursie oraz prace polskich pisarzy. W zbiorze: * "Łyżka" - KATARZYNA ENERLICH * "Ślady stóp w wykopie" - ANDRZEJ PILIPIUK * "Mała Etopiryna" - JOANNA KULAKOWSKA * "Śpiąc z aniołami" - JĘDRZEJ FIJAŁKOWSKI * "Na karuzeli" - AGATA FOSTER * "Podróż donikąd" - KAZIMIERZ KYRCZ JR * "Blask i Cień" - KAROLINA KOTOWSKA *...

W zbiorze:
* "Trzecie oko" - JAN TULIK

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

dansty Styś_Daniel | 2019-01-28

Wspaniały klimat opowiadania "Książniczka", chciałbym jeszcze kiedyś przeczytać coś autorstwa Gabriela Szczęsnego.

Mary | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Niektóre opowiadania warte przeczytania i zapadające w pamięć :) aczkolwiek nie wszystkie...

Willow_Garden | 2012-08-12

Świetne opowiadania "Mała Etopiryna" oraz "Opowieść porucznika Perkinsa", pozostałe są raczej słabe, lecz za plus można uznać fakt, iż większość opowieści jest bardzo krótka, zatem nie można narzekać na zbytnią stratę czasu.

Silver | 2012-06-04
Przeczytana: 25 maja 2012

Miałam mieszane uczucia czytając to pisemko. Z jednej strony są tam teksty, które moim zdaniem nie spełniają wymogów utworu nadającego się do druku. Pilipiuk (jak na siebie) jest po prostu fatalny. Z drugiej strony są tam bardzo fajne opowiadanka - nie "dzieła ambitne", ale świetne "zabijacze czasu" i jako takiemu mogę wystawić pozytywną ocenę:)
"Podróż donikąd" Kyrcza jest niezła, ale zakończenie zdecydowanie mu nie wyszło, czytelnik zastanawia się, co to za ludzie, warto byłoby powiedzieć - ciotka i wujek? Pracodawcy? Całkiem podobała mi się "Księżniczka", ale są "ale". Akcja dzieje się w latach 70. Nie było wtedy komórek ani sklepów nocnych ani wreszcie prężnych lokalnych gazet. Nie wiem, po co autor umieszczał temat w realiach, o których nie ma pojęcia. Najlepszy tekst to "Mała Etopiryna" Kułakowskiej - groteskowy, mieszający grozę i humor. To lubię:)

Januszz | 2012-04-30
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Bardzo sympatyczna, wakacyjna lektura. Oprócz lekkich historii są tu też takie, które skłaniają do zastanowienia, w myśl zasady: dla każdego coś miłego. Moje typy to "Podróż donikąd", "Ononharoia" i "Księżniczka". Gorąco polecam :)

Wkp | 2012-04-16

Średnio udany zbiorek zaczynający się okropnym, koszmarnie napisanym i nudnym opowiadaniem Katarzyny Enarlich. Poza tym historii naprawę godnych polecenia niemal jest bark. Świetne opowiadanie Pilipuika, niezłe Kyrcza Jr. 9niestety o niezbyt udanym zakończeniu) i "Ononharoia" (fajne stylistycznie lecz kwestię zakończenia wolałbym przemilczeć).
A szkoda :-(
Opinia dostępna również na blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2014/08/21/opowiesci-niesamowite-12012/