Czciciele węża. Biochemiczne niebo dawnych Meksykanów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320708052
popularnonaukowa
Elika77

Tysiąc lat przed odkryciem w Europie mikroskopu kapłani dawnego Meksyku wywodzili człowieka z dzielących się komórek jajowych i pasm chromosomowych zawierających kod genetyczny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

jujka | 2015-09-16

Świetna pozycja dla poszukiwaczy ciekawych teorii i niewyjaśnionych tajemnic. Autorem jest Maciej Kuczyński, speleolog ale też autor popularnych przed laty powieści. Podczas wielokrotnych wypraw naukowych m.in. do Peru odkrywa, że wiele symboli umieszczonych na starożytnych świątyniach, artefaktach czy rzeźbach przypominają mu struktury obserwowane pod mikroskopem jak np. podwójna helisa DNA. Wysnuwa teorię o podróżach szamanów w głąb najmniejszych struktur naszego ciała i przedstawiania tak zdobytej wiedzy w sposób symboliczny. Jest w swoich dywagacjach bardzo przekonujący. Podobną tematykę podjął autor "Kosmicznej spirali" Jeremy Narby, jednak to miłe uczucie, że Polak był pierwszy :)

HaryAngel | 2017-04-05
Konrad | 2016-10-14