Diabeł Liczbowy

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Albatros
Der Zahlenteufel
Fipek

Matematyka! Na Boga! Już na myśl o niej wielu ogarnia przerażenie. Reaguje tak również Robert - chłopiec w niebieskiej pidżamie. Pewnej nocy w trakcie snu ukazuje mu się diabeł liczbowy - niepozorny wąsaty osobnik wielkości świerszcza z laseczką w dłoni. Przez dwanaście kolejnych nocy tak interesująco żongluje nieszczęsnymi liczbami, ułamkami, szeregami arytmetycznymi i figurami geometrycznymi iż dla Roberta i czytelników tej książki stopniowo wszystko staje się jasne. Poznawanie kolejnych działów matematyki okazuje się przyjemnością.

Nie, matematyka nie musi być sennym koszmarem. Strach przed nią to tylko przesąd. Wystarczy, by diabeł liczbowy podniósł swą magiczną laseczkę, a cały strach znika...

źródło opisu: Tylna okładka książki

źródło okładki: google.pl

| 2013-07-10
Przeczytana: 2003 rok

Dostałam tę książkę od taty, który chyba chciał oswoić mnie z matematyką (choć nie było takiej potrzeby). Bardzo przyjemna lektura, a obrazki wręcz rewelacyjne. Okazuje się, że Królowa Nauk nie jest taka straszna jak ją malują, a Diabeł Liczbowy to bardzo ciekawe stworzenie i mało ma wspólnego z piekłem. :)

Loli | 2012-07-08

Książka dobra dla dziecka który ma problem z matematyką ciekawe przedstawienie światu liczb i zasad z nim związanych. Po za tym przyjemny język i ładne obrazki.