Mała dziwka

Okładka książki Mała dziwka Jackie Collins
Okładka książki Mała dziwka
Jackie Collins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Lucky Santangelo (tom 7) literatura piękna
Lucky Santangelo (tom 7)
Poor little bitch girl
Albatros
2012-05-04
2012-05-04
2009-10-01
Hanna Pawlikowska
Collins Hollywood kobieta

W świecie bogactwa i blichtru

Póki co, najsłabsza z cyklu o Lucky. W sumie autorka skupiła się na jej synu - Bobbym, a Lucky pojawiała się ledwo epizodycznie. O Lenniem były tylko suche wzmianki. Mimo tego, że znam już na pamięć schemat pisania Collins, to bardzo lubię jej otwarty i bezpruderyjny styl. Nadaje on temu okraszonemu w kasę, luksusy i diamenty światu trochę swojskości.

Gdybym wcześniej znał treść książki na pewno nie porwałbym się do jej przeczytania. Dla mnie klimat zupełnie nieznany, przez co może zupełnie nieineresujący. Za dużo mógłbym pisać o negatywnych stronach tej lektury, więc ograniczę się do stwierdzenia - Nie polecam

Uwielbiam tę autorkę:) Dla mnie pisze fantastycznie i kolejny raz się nie rozczarowałam. Pochłonęłam książkę w ciągu 2 dni i teraz żałuję, że to już koniec...Powieść zawiera wszystko co sprawia, że czyta się jednym tchem. Miłość, intrygi, seks, przekupstwo, układy...Kilka bohaterów, kilka wątków, które pod koniec książki składają się w jedną, spójną całość. Jeden bohater lepszy od drugiego, podobnie jak wątki, które na początku stanowią osobne historie. Świat hoolywood, bogactwo, którym są zepsute główne postacie przedstawione są w sposób fenomenalny. Człowiek czuje jakby był jednym z nich i miał to wszystko co wydaje się aż nie do uwierzenia. Zapomina się czytając książki Jackie Collins o tym swoim szarym, skromnym życiu a wchodzi w świat przepychu bez ograniczeń. Wydaje się, że te gwiazdy mają wszystko: pieniądze, miłość, zabawę bez ograniczeń a jednak okazuje się, że tak naprawdę nie mają niczego. Otaczają ich osoby zakłamane, które są przy nich tylko dlatego, że mają w tym jakiś swój biznes...
Polecam gorąco książki Collins bo są naprawdę fantastyczne.

Mimo, że kontynuuje serię o szalonej i przedsiębiorczej Lucky Santangelo, Lucky nie ma tu prawie wcale. Czyta się szybko i świetnie przy tym relaksuje, jednak nie jest to już to samo co wczesniejsze części. Seria o Lucky jak dla mnie skończyła się na książce Niebezpieczny pocałunek. A szkoda..

Musze przyznać ze jestem mile zaskoczona bo spodziewałam się typowego erotyka, a okazało się ze książka mnie bardzo szybko wciągnęła - wątek kryminalny, pomieszany z obyczajowym i elementami erotyka, ciekawa mieszanka napisana prostym, nieskomplikowany językiem. Bardzo lekko i szybko się czyta czekając na rozwój kolejnych wydarzeń. Polecam :-)

bardzo mi się podobała;

bardzo mi się podobała;

Taka tam powiasta z wyższych sfer. Z początku mnie nawet wciągnęła. Wszystko ocieka bogactwem i przepychem. Mogę "Małą Dziwkę" sprzedać za zaledwie 10 zł

Interesujący świat elit.
Życie gwiazd ukazane jest, nie jak sielanka, lecz jak prawdziwa walka o przetrwanie w kręgu zainteresowania.
Wydaje się nam, że życie sław jest usłane różami. Że prowadzą szczęśliwe, rodzinne życie. W tej książce jest to inaczej przedstawione.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, nie nudzą. Każdy jest inny i właśnie tym nas interesuje. Swoją odmiennością.
Szczególnie polubiłam Anabelle Maestro i Bobby'ego Santangelo.
Najbardziej różniących się bohaterów tej powieści, chociaż sama nie wiem czy tak bardzo.
Ona można powiedzieć rozkapryszona księżniczka, która dorośleje z czasem.
On poważny, czuły facet.
Spodobało mi się zakończenie chociaż było do przewidzenia.

Interesujący świat elit.

Trafiłam na tą książkę przypadkiem i długo się zbierałam żeby zacząć ją czytać. Ale jak już zaczęłam to skończyłam w krótkim czasie. To książka o bardzo bogatej fabule, wielu skomplikowanych postaciach, z których każda przeżywa swoją własną historię. Fabuła nigdy nie "gaśnie", akcja toczy się cały czas. Nie mogłam się oderwać od tej książki. Bardzo przyjemna lektura, polecam :)

Kiepsciutka. Nudnawa i pisana w irytujacy sposob. Nic nowego i nic porywajacego. Zwykla hollywoodzka historyjka jakich wiele...

• Ebooki
  • Literatura współczesna

Dodaj cytat z książki Mała dziwka