Ghost Rider/Wolverine/Punisher: Serca Ciemności

Wydawnictwo: TM-Semic
Hearts of Darkness
komiksy
Darth_Morrigan

Duch zemsty, mutant z adamantowymi pazurami, człowiek wymierzający sprawiedliwość na własną rękę. Coś więcej niż metody działania odróżnia ich od reszty ziemskich bohaterów...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

LupusArctos | 2019-01-22
Przeczytana: 1995 rok

"Serca Ciemności" to doskonały przykład, że nawet najlepsze rysunki nie są w stanie obronić beznadziejnie głupiego scenariusza. W latach 90. ubiegłego wieku TM-Semic specjalizował się w wydawaniu na polski rynek takiej odmóżdżonej sieczki.

Wkp | 2015-07-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 21 lipca 2015

Od premiery tego komiksu mija właśnie dwadzieścia lat. Wywołał sporo kontrowersji, jako że jedni zachwycili się jednym z pierwszych crossoverów w naszym kraju, inni natomiast byli zażenowani poziomem. Pytanie, jaki jest dla mnie?

No właśnie.

Fabuła to rzecz prosta i przewidywalna - demon chce większej władzy. Wkrótce tajemnicza postać zaprasza Ghost Ridera, Wolverine'a i Punishera do miasteczka Korona Chrystusa, oferując odpowiedź na najważniejsze dla nich pytania. Reszta to czysta akcja bez większej logiki.

Treść więc rzeczywiście jest kiepska. A przynajmniej przeciętna i to mocno. Za to strona graficzna w wykonaniu uwielbianego przeze mnie Romity Jr. po prostu jest świetna. Klimatyczna, oryginalna, lekka i mroczna zarazem. I to właśnie dla niej, oraz jednej z bardzo nielicznych przygód GR po polsku, warto sięgnąć po ten album.