Mega Marvel #11: Avengers - Ex Post Facto cz. 1

death maniac

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

JimmyG | 2019-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

Słabiutko, rwana narracja, masa postaci (i to tych mniej znanych) ogólne wyrwanie z kontekstu i głupawa fabuła z beznadziejnym czarnym charakterem.

| 2015-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Dużym problemem tego komiksu jest fakt że nagle "ni z gruchy ni z pietruchy" czytelnik zostaje wrzucony do historii w której ponad połowa bohaterów nie jest mu znana. Kojarzyłem może kilka postaci ale przy wielu rotacjach składu Avengers to i tak bez znaczenia. Problem w tym że Avengers to grupa superbohaterów która na kartach amerykańskiego komiksu istnieje od wielu lat i nagle wydanie w Polsce 2 części jednej z historii wyrwanej z ich świata mijało się z celem i sensem.
Tak naprawdę nikt nic nie wie, nie wiadomo o co chodzi i samo czytanie tej opowieści sprowadza się do śledzenia akcji kto komu bardziej przyleje i kto kogo wykiwa a i tak na końcu przegrywa ten zły.
Ten 2 częściowy MM jest mocno średni zarówno pod względem samego opowiadania jak i rysunków, które nie rzucają na kolana.
Sięganie po niego przed kinowym The Avengers nie było dobrym pomysłem.

Wkp | 2013-06-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, LXII

Gatherers, grupa łotrów, podróżuje pomiędzy wymiarami mordując alternatywne wcielenia Avengersów. Tylko dlaczego? Avengersi próbują to rozwikłać jednocześnie zmagając się z problemem boskości Sersi...

Ex Post Facto to komiks, który swego czasu chyba najbardziej podzileił czytelinków. Jedni byli nim zachwyceni, inni zmieszali go z błotem. Ja przeczytałem tylko pierwszy z dwóch tomów, nie wiem, jak skończyła sie ta opowieść, ale wiem, że po części pierwszej nieszcególnie mnie to interesowało.

Nudny scenariusz to pierwsza sprawa. Rysunki jeszcze nie sa najgorsze, ale ogólne wrażenie jakie ssprawia ten 132 stronnicowy tom, nie jest dobre. Dzieje się w nim dużo, ale nudno. Akcja pędzi i pędzi, ale nie ma w tym nic, co mogłoby zafascynować czy porwać. WE ostatecznym rozrachunku dostajemy komiks mierny i pozbawiony polotu. I po 17 latach od pierwszej lektury, nic się dla mnie w tym temacie nie zmieniło.

Szkoda czasu, pieniędzy i nerwów czytelnika na siebie,...