Radykalna ewolucja

Radical Evolution
978-83-7469-605-0
popularnonaukowa
Rhey

Czy człowiek udoskonalony przez naukę i technikę będzie jeszcze człowiekiem? Czy jako ludzkość znaleźliśmy się w zwrotnym punkcie swojej historii? Czy najnowsze osiągnięcia w zakresie genetyki, robotyki, informatyki i nanotechnologii odmienią nasze umysły, pamięć, procesy przemiany materii, osobowość i potomstwo? Jak pokazuje Joel Garreau, nadludzkie możliwości, które dotąd uchodziły za...

Jak pokazuje Joel Garreau, nadludzkie możliwości, które dotąd uchodziły za domenę wyłącznie bohaterów komiksów, już istnieją lub zostaną lada moment stworzone w laboratoriach, szpitalach i placówkach badawczych. Dzięki postępom ludzkiej myśli to, co było co najwyżej czystym wytworem imaginacji autorów fantastyki naukowej, urzeczywistnia się na naszych oczach. Autor nie pozostawia wątpliwości, że w ciągu najbliższych piętnastu lat te zdobycze nauki i techniki staną się elementem naszego codziennego życia. Do czego to nas zaprowadzi? Czy do nieba – skoro nasze odwieczne modlitwy o to, byśmy byli mądrzejsi, nie chorowali i dłużej żyli, zostaną w ten sposób wysłuchane – czy do piekła, gdy, jak ostrzegają niektórzy, niepoddana żadnym rygorom etycznym i niezważająca na skrupuły humanistów technologia spowoduje zagładę całego rodzaju ludzkiego? Czy technologia zwycięży nad człowiekiem, czy może odwrotnie – ludzkość będzie rozwijać się harmonijnie zachowując nad nią kontrolę. Bez względu na to, który z przedstawionych przez Garreau scenariuszy okaże się prawdziwy, już wkrótce będziemy się mogli o tym przekonać.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2007

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!