Bestseller

1999-01-01
83-7129-673-8
Monika Krawiecka
rynek wydawniczy romans

Osiągnięcie świętego Graala - wydanie bestselera, to nie taka prosta sprawa.

Osiągnięcie świętego Graala - wydanie bestselera, to nie taka prosta sprawa.

Po prostu doskonała książka. Nie mogłam oderwać się od czytania!

Po prostu doskonała książka. Nie mogłam oderwać się od czytania!

Diabeł ubiera się u Prady... a potem udaje się z wizytą do wydawnictwa. Napisałeś książkę? Świetnie, ale to dopiero początek. Pierwszy krąg piekielny to rozsyłanie rękopisów, następne - przekonanie do siebie agenta, redaktora itd. Aż w końcu nadchodzi sąd ostateczny: książka wydana, pojawiła się w księgarniach. Teraz ostateczny werdykt wydadzą potencjalni czytelnicy: wniebowstąpienie czyli sukces sprzedażowy, albo męki Tartaru - straty, zwroty, nakład zalega w magazynach. Nie zapominaj też o recenzjach w gazetach, wywiadach w radiu i telewizji. A co potem? Czy następna książka okaże się sukcesem czy totalną porażką?

Fakt, nie jest to książka z szybką akcją i trochę przewidywalna, ale... ale trzeba wziąć pod uwagę iż nie jest to książka sensacyjna na miłość boską, tylko obyczajowa. Nie będzie tam zaskakujących zwrotów akcji i elementów zaskoczenia, ale przecież nie o to w niej chodzi. Ponadto uważam iż będzie ona bardziej zrozumiała dla osób których interesuje proces wydawniczy :-) Ostatnio przeczytałam ją po raz drugi i dalej ją uwielbiam. Za kilka lat znów ją przeczytam.

Lekturą tej książki zajęłam się w okresie świątecznym i chyba tylko dlatego udało mi się ją przeczytać do końca. Książka jest bardzo długa, a jej akcja raczej mało wartka, ba, po przeczytaniu 300 stron nadal miałam wrażenie, że książka się jeszcze na dobre nie zaczęła. Przygody bohaterów przewidywalne. Nie polecam.

• Wielokrotnie!
  • Dom