Podstawy wykonawstwa prac protetycznych. Prace stałe, protezy szkieletowe, prace kombinowane.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Technik Dentystyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elamed
978-83-61190-07-3
zdrowie, medycyna
Krzysztof

Niezwykle szybki postęp w dziedzinie materiałów i technologii wykorzystywanych w stomatologii narzuca konieczność stałego pogłębiania wiedzy wśród lekarzy i techników, istnieje więc wielka potrzeba publikacji nowoczesnych podręczników z dziedziny protetyki stomatologicznej opisujących wykonawstwo techniczne protez stomatologicznych. Dotychczas w Polsce wydano niewiele publikacji...

Dotychczas w Polsce wydano niewiele publikacji podręcznikowych poświęconych laboratoryjnemu aspektowi protetyki, opisujących krok po kroku nowoczesne technologie stosowane obecnie w pracowniach techniki dentystycznej. Na tym tle ukazanie się podręcznika Podstawy wykonawstwa prac protetycznych jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem. W książce jasno i rzeczowo przedstawiono wszystkie etapy wykonawstwa poszczególnych rodzajów protez – począwszy od wytworzenia modeli roboczych do etapu ostatecznego wykończenia gotowych uzupełnień. Czytelnik może zapoznać się ze szczegółowym opisem (krok po kroku) poszczególnych czynności laboratoryjnych z odniesieniami do procedur klinicznych. Podręcznik zawiera wiele zdjęć i rysunków dodatkowo ilustrujących opisywane procedury i w ten sposób podnoszących jego wartość dydaktyczną, co umożliwia Czytelnikom zrozumienie wielu trudnych zagadnień. Dla poszczególnych rodzajów uzupełnień protetycznych opisane zostały wszystkie aktualnie dostępne technologie laboratoryjne, zatem Czytelnik może dokonać porównań oraz zdecydować, która z nich najbardziej mu odpowiada.
Praca zawiera także szczegółowe informacje na temat materiałoznawstwa. Wyczerpująco charakteryzuje właściwości materiałów podstawowych i pomocniczych, używanych obecnie w pracowni technicznej.
Niewątpliwym walorem podręcznika jest jego praktyczny charakter. Autorzy często dzielą się uwagami wynikającymi z ich doświadczenia i wieloletniej praktyki zawodowej. Niejednokrotnie podają przydatne, praktyczne sposoby rozwiązywania dylematów i pytań, które nasuwają się w sytuacjach „gdy coś nie wychodzi”.
Publikacja stanowi kompendium wiadomości przydatnych nie tylko dla początkujących; będzie też cennym uzupełnieniem wiedzy dla doświadczonych techników dentystycznych. Jest również, moim zdaniem, pozycją bardzo pomocną dla lekarzy zajmujących się protetyką stomatologiczną. Wydaje się także, że będzie nieocenioną pomocą dla studentów kierunków: techniki dentystyczne oraz stomatologia.

źródło opisu: http://www.elamed.pl/oferta/ksiazki/biblioteka-katalog/P/0/36

źródło okładki: http://www.elamed.pl/oferta/ksiazki/biblioteka-katalog/P/0/36