Opowieści o mocy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wodnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Tales of power
978-83-7510-526-1
Fajdros

Czwarta część cyklu relacjonującego podróż Carlosa Castanedy ku najgłębszym tajemnicom magii Opowieści o mocy to czwarta część cyklu (po Naukach don Juana, Odrębnej rzeczywistości i Podróży do Ixtlan ) relacjonującego podróż Carlosa Castanedy ku najgłębszym tajemnicom magii. W tym tomie opisuje dopełnienie się jego niezwykłej inicjacji, w wyniku której stał się "człowiekiem wiedzy" i...

Opowieści o mocy to czwarta część cyklu (po Naukach don Juana, Odrębnej rzeczywistości i Podróży do Ixtlan ) relacjonującego podróż Carlosa Castanedy ku najgłębszym tajemnicom magii. W tym tomie opisuje dopełnienie się jego niezwykłej inicjacji, w wyniku której stał się "człowiekiem wiedzy" i "człowiekiem mocy". Pokazuje jednocześnie, że nasza mądrość, zdolności i siły mają źródło w nas samych - trzeba je tylko wyzwolić.

Carlos Castaneda (zm. 1998), guru pokolenia "dzieci kwiatów", ukończył antropologię na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Napisał wiele książek relacjonujących jego spotkania z don Juanem, czarownikiem plemienia Yaqui, który wprowadzał go w tajniki magii indiańskiej. Wszystkie one ukazują się nakładem Domu Wydawniczego REBIS w nowej szacie graficznej.

Fascynujące napięcie, intrygujące postacie - jak mało które książki, opowieści o don Juanie przenika hipnotyzująca siła.

"Saturday Star", Toronto

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2010

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

RatownikLektur | 2018-06-16
Przeczytana: 18 marca 2018

Piąta część relacji z nauk pobieranych, przez autora u Don Juana Matusa - indianina z plemienia Yaqui. Jest kontynuacją zmagań z wiedzą tajemną, której nie uczą w szkole, a która jest drogą do swoistego przebudzenia. Pan Castaneda pobiera kolejne lekcje u swego nauczyciela - Don Juana i dobroczyńcy - Don Genaro. Obie postaci udowadniają autorowi, ze nic nie wie i że jest tylko podpuszczany do tego aby "przejrzał". Ostatnim razem Don Juan i Genaro opowiadali Castanedzie o podróży w nieznane. Tym razem skupiają się na mocy. Choć informacji o niej trzeba doszukiwać się między wierszami. "Opowieści o Mocy", to już trudniejsze kompendium do przyswojenia, o czym mówi Don Juan, przypominając autorowi iż jego zetknięcie z wiedzą nie będzie takie łatwe, a wręcz coraz trudniejsze. Przeczytamy o nieodłącznych elementach jakimi są miejsca mocy. Pojawią się liczne, niezrozumiałe halucynacje, opisywane przez autora i których nie da się logicznie wytłumaczyć. Mogłoby to być możliwe gdyby zmusić...

numerosata | 2018-08-16
ruda | 2018-06-13