100 idei, które zmieniły film

Seria: 100 idei
Wydawnictwo: TMC Art
film, kino
Snoopy

We wstępie do książki autor tłumaczy, że termin film jest określeniem bardzo pojemnym. To nie tylko obrazy i historie. To także wynalazki i sprzęty, bez których współczesne kino by nie istniało. To również czynniki społeczne, które wpływały na sposób kręcenia filmów i ich tematykę. A przede wszystkim ludzie: reżyserzy, pisarze, aktorzy, technicy. Autor publikacji, David Parkinson, dużo uwagi...

Autor publikacji, David Parkinson, dużo uwagi poświęca początkom kina. Przybliża nam twórców pierwszych filmów, opisuje urządzenia służące do projekcji, pisze też o reakcjach jakie wywoływały pierwsze pokazy filmowe. Ale każdą ze stu idei stara się odnieść do współczesności. Pisze o tym, jak kręcono filmy na początku XX wieku i porównuje to z kinem współczesnym - bogatszym o stuletnie doświadczenie i posługującym się nowymi technikami i sprzętami.

„100 idei, które zmieniły film” to harmonijne połączenie historii i współczesności. Wiedza o kinie podzielona na rozdziały mówiące o ideach, z których każda wniosła lub wnosi coś w sztukę filmową.

źródło opisu: www.tmc.com.pl

źródło okładki: www.tmc.com.pl

Marzena Siarkiewicz | 2014-04-22

nie polecam
temat przedstawiony w nudny, podrecznikowy sposob.

alex2586 | 2018-05-31
Na półkach: Leksykony, Przeczytane