Losy dzieci polskich w okresie okupacji hitlerowskiej

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
8320302110
Ela

SPIS TREŚCI - główne rozdziały: Od autora 1.Rabunek i germanizacja dzieci polskich 2.Dzieci polskie urodzone w Niemczech 3.Dzieci polskie w obozie pracy w Łodzi i filii tego obozu w Dzierżąźni 4.Dzieci polskie w obozach koncentracyjnych Oświęcimia i Majdanka 5.Dzieci polskie w więzieniach, w obozach przesiedleńczych w Łodzi, podczas powstania warszawskiego oraz w obozie przesiedleńczym w...

SPIS TREŚCI - główne rozdziały:
Od autora
1.Rabunek i germanizacja dzieci polskich
2.Dzieci polskie urodzone w Niemczech
3.Dzieci polskie w obozie pracy w Łodzi i filii tego obozu w Dzierżąźni
4.Dzieci polskie w obozach koncentracyjnych Oświęcimia i Majdanka
5.Dzieci polskie w więzieniach, w obozach przesiedleńczych w Łodzi, podczas powstania warszawskiego oraz w obozie przesiedleńczym w Pruszkowie
6.Tragedia dzieci polskich na Zamojszczyźnie
7.Pacyfikacja na Lubelszczyźnie
8.Szkolnictwo w okupowanej Polsce
9.Repatriacja dzieci i młodzieży szkolnej

Sandra | 2019-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2019

Aż nie wiem co napisać. Nie mogę ocenić tej książki, że jest dobra czy słaba. Ona po prostu szokuje! Pochłonęłam ja w jedno popoludnie ale chorować będę po niej dłużej. Polecam każdemu, o tych sprawach trzeba pamiętać.