CIEMNE STRONY KIEROWANIA

Wydawnictwo: Placet
poradniki

O metodach i technikach kierowania napisano wiele książek. Wszystkie one koncentrują się na tym jak wykorzystać potencjał drzemiący w pracownikach dla realizacji celu działu, wydziału, firmy. Wszystkie zakładają, że zarządzający i wykonujący nie kierują się innymi motywami. życie jednak jest bardziej skomplikowane. Po jednej i po drugiej stronie mamy do czynienia z ludźmi o odmiennych charakterach i temperamentach i ich wzajemne relacje są najczęściej dalekie od podręcznikowych. Dobrze więc byłoby zastanowić się nad tą ciemniej-szą stroną tworzonych relacji. Ta książka zwraca uwagę i opisuje te, niechętnie zauważane a stosowane w praktyce, metody i zachowania prowadzące do frustracji i łamania charakterów pracowników i zespo-łów.Każdy z kierowników jest też kierowany i może spotkać go ten sam los jak jego pod-władnego. Głównym celem tej książki jest więc spowodowanie refleksji nad swoim postępo-waniem może nie zawsze uświadomionym. A też zwrócenie uwagi i pomoc diagnostyczna kierowanym w określeniu jak są traktowani.