Zgłosuj na książki roku 2017

Rita -Święta od spraw trudnych i beznadziejnych

Tłumaczenie: Janina Habela-Juin
Wydawnictwo: ITKM
978-83-7216-762-0
Inez

Święta żyła na przełomie XIV i XV wieku na ziemi włoskiej. Ciężko doświadczona - nieudane małżeństwo, śmierć męża i dwóch ukochanych synów - stała się wielką pośredniczką do Boga dla ludzi cierpiących. Nazwana została przez wiernych patronką od spraw trudnych i beznadziejnych.

źródło opisu: Strona Wydawnictwa Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Rita Naia | 2017-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 lutego 2017

Słaba fabularyzowana biografia. Autorka wybiera akurat te wydarzenia z życia Rity, które są najmniej prawdopodobne (zapowiedź narodzin przekazana przez anioła, figi z ogrodu etc.). Perspektywa spojrzenia na postać jest bardzo typowa, styl mocno przeciętny, w dodatku książka chyba nie miała redaktora, bo w tekście jest masa drobnych błędów interpunkcyjnych, w zapisie dialogów itp.

Jedyny mocny pozytyw, to dodatki na końcu książki, a więc słowo o tym, jak dziś wygląda Cascia i Roccaporena oraz co można tam zobaczyć.

Inez | 2012-03-18

Bardzo fajna,ciekawa i wartościowa biografia. Polecam wszystkim a zwłaszcza osobom wierzącym które borykaja się z problemami i szukają sposobu na rozwiązanie spraw trudnych i beznadziejnych. Ale osoby mało religijne tez pewnie z przyjemnościa przeczytają tą niebanalną biografię

Gosia | 2013-02-27

Po przeczytaniu tek książeczki św. Rita stała się moją patronką na bierzmowaniu :). To zbiór faktów z życia świętej w postaci świetnej powieści. Dobrze się czyta.

Asia | 2013-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2013

W ferie nie miałam co czytać u babci, więc dała mi właśnie tę książeczkę. Podobnie jak już ktoś wyżej postanowiłam po jej przeczytaniu, że na bierzmowaniu wezmę sobie imię Rita.

Klaudia | 2016-08-31
eowina7564 | 2016-08-12