Adhortacje apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II. Tom I 1979-1995. Tom II 1996-2003

Wydawnictwo: Znak
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-240-0651-6
Jan Paweł II
religia
A--

Pierwsze pełne wydanie wszystkich adhortacji Jana Pawła II. Jan Paweł II pozostawił Kościołowi piętnaście adhortacji apostolskich, które są obok encyklik najważniejszymi tekstami pontyfikatu. Poruszają one tematy katechezy, rodziny chrześcijańskiej, życia zakonnego, świeckiego i kapłańskiego, posługi biskupów, nawrócenia i pojednania, a także wielkie tematy misyjne i dotyczące życia Kościoła...

Pierwsze pełne wydanie wszystkich adhortacji Jana Pawła II.

Jan Paweł II pozostawił Kościołowi piętnaście adhortacji apostolskich, które są obok encyklik najważniejszymi tekstami pontyfikatu. Poruszają one tematy katechezy, rodziny chrześcijańskiej, życia zakonnego, świeckiego i kapłańskiego, posługi biskupów, nawrócenia i pojednania, a także wielkie tematy misyjne i dotyczące życia Kościoła na poszczególnych kontynentach. Jedna z adhortacji jest poświęcona osobie świętego Józefa, oblubieńca Maryi. Lektura tych dokumentów pozwala poznać drogi poszukiwania przez Jana Pawła II nowych form obecności Kościoła w świecie doświadczającym przemian kulturowych i społecznych, stanowi też silny bodziec do odnowy własnej wiary.

źródło opisu: Znak, 2006

źródło okładki: Znak, 2006

Alis87 | 2015-03-29
Przeczytana: listopad 2014

Na Adhortacje trafiłam przypadkiem, początkowo czytając wyrywkowo, zaczęłam analizować je i porównywać do nauki Kościoła. Jest to na pewno ciekawa lektura dla osób, które interesują się Kościołem ale i także samym Janem Pawłem II.