Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia

978-83-7505-701-0
Jan Paweł II, biografia
religia
Jusia

Jestem przekonany, że ta lektura pomoże czytelnikowi lepiej poznać nowego błogosławionego. Niech ten przykład bezgranicznego zawierzenia Bogu i Jego Matce oraz szacunku do każdego człowieka wspiera nas w pielgrzymce wiary. Abp Mieczysław Mokrzycki Jan Paweł II niestrudzenie głosił Ewangelię nawet wtedy, gdy milczał dotknięty chorobą. Dla milionów ludzi różnych ras, narodowości i wyznań był...

Abp Mieczysław Mokrzycki

Jan Paweł II niestrudzenie głosił Ewangelię nawet wtedy, gdy milczał dotknięty chorobą. Dla milionów ludzi różnych ras, narodowości i wyznań był prawdziwym świadkiem Chrystusa. Historia życia Ojca Świętego, przeplatana jego osobistymi wspomnieniami, zawiera liczne anegdoty, wypowiedzi przyjaciół i współpracowników. Ta szczególna biografia uzupełniona jest o cenne dokumenty - listy Karola Wojtyły do Ojca Pio, kolejne wersje testamentu Papieża czy świadectwa cudów, jakie dokonały się za jego wstawiennictwem, w tym cudu beatyfikacyjnego. Wzruszeń dostarcza lektura korespondencji nadsyłanej przez dzieci i stroskanych rodaków, przedstawicieli Kościoła i państwa polskiego, a także dziękczynnych modlitw - w tym Matki Teresy z Kalkuty - za niezwykły dar, jakim był dla współczesnego świata ten pontyfikat.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=60125

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=60125

Marta | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2014
Przeczytana: 14 października 2014

Publikacja Joanny Wilkońskiej nie jest obiektywna. Czytelnik z łatwością wyczuje, że autorka żywi swojego bohatera uczuciami, że jest on dla niej kimś ważnym. Poza tym książka Wilkońskiej nie jest suchą biografią, w której autorka wylicza kolejne fakty i podpiera je datami. To raczej ciepła opowieść o wspaniałym człowieku, którego pokochał cały świat. Całość ubarwiają liczne anegdotki, ciekawostki, fragmenty wypowiedzi samego Jana Pawła II i kawałeczki listów, które dzieci i dorośli przesyłali do drogiego papieża.

Więcej na: all-you-need-is-book.blogspot.com

Julia155 | 2016-03-23