Dlatego święty. Prawdziwy Jan Paweł II, o którym opowiada postulator procesu beatyfikacyjnego

Tłumaczenie: Katarzyna Trzeszczkowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Stanisława BM
Perche ' e' santo. Il vero Giovanni Paolo II raccontato dal postulatore della causa di beatificazione
978-83-7422-301-0
religia
Monika

"Starają się zrozumieć mnie od zewnątrz. Ale ja mogę być jedynie pojęty od wewnątrz". Jan Paweł II Książka ta powstała w oparciu o materiały zgromadzone w czasie procesu beatyfikacji. "Dlatego święty" ukazuje postać Jana Pawła II nie tylko jako wielkiego papieża, ale również mistyka oraz jako człowieka, żyjącego pełnią życia. Jest to książka o świętości Jana...

Jan Paweł II

"Dlatego święty" ukazuje postać Jana Pawła II nie tylko jako wielkiego papieża, ale również mistyka oraz jako człowieka, żyjącego pełnią życia. Jest to książka o świętości Jana Pawła II, jak mówi ksiądz Oder, są to „zapiski z podróży duchowej”.(...) Dlatego święty to książka o egzystencji, życiu duchowym i roli Karola Wojtyły w Kościele.

źródło opisu: okładka, www.ekai.pl

źródło okładki: www.ekai.pl

Monika | 2011-01-03
Przeczytana: październik 2010

Przeczytanie książki zajęło mi raptem kilka dni. Nie spodziewałam się, że będzie dla mnie taką przyjemną lekturą. Gdy tylko ją kupiłam i wracałam autobusem do domu zaczęłam czytać i nie mogłam przestać! Nie sądziłam, że tak zafascynuje mnie historia Papieża Polaka. Autor podzielił książkę na trzy rozdziały, w których opisuje Papieża z trzech różnych stron.
Rozdział pierwszy
Człowiek
Rozdział drugi
Papież
Rozdział trzeci
Mistyk
Możemy poznać nieznane nam fakty, zdarzenia. A wszystko przyjemnie się czyta i nie ma się dosyć.
Polecam!

maxotka14514 | 2015-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2015

Mimo, iż w momencie śmierci Jana Pawła II miałam dopiero 9 lat, bardzo przeżyłam wiadomość o Jego odejściu do Domu Ojca. Zdążyłam pokochać go prostą dziecięcą miłością, dzięki rodzicom, którzy opowiadali mi, kim był Papież Polak.
Książkę tę otrzymałam w 2011 roku podczas obchodów Diecezjalnych Dni Młodzieży w moim dekanacie. Dlaczego nie sięgnęłam po tę książkę wcześniej? Może dlatego że byłam gówniarą, mającą fiu-bździu w głowie, zbyt niedojrzałą, aby docenić wartość literatury religijnej. Tak czy owak, dojrzałam, przeczytałam i pokochałam Ojca Świętego na nowo, utwierdzając się w przekonanie, że beatyfikacja i kanonizacja tego Człowieka były jak najbardziej słuszne.

emil18 | 2016-09-19
Przeczytana: 05 sierpnia 2016