Wirtualny plac zabaw. Gry sieciowe i przemiany kultury współczesnej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cyberkultura, Internet, Społeczeństwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
978-83-60501-36-8
gry, online, mmo, everquest, kultura, media
Paulina

Książka o każdym z nas, czyli o człowieku funkcjonującym w świecie zdominowanym przez nowe media, skierowana nie tylko do osób interesujących się grami - może stanowić punkt wyjścia do dalszych refleksji nad kulturą, której nie można zrozumieć w oderwaniu od współtworzących ją mediów. "Gry sieciowe nie są nowotworem kulturowym, wprost przeciwnie: stanowią logiczny wytwór dawnych gier,...

"Gry sieciowe nie są nowotworem kulturowym, wprost przeciwnie: stanowią logiczny wytwór dawnych gier, używając przy tym najnowszych dostępnych technologii. Mamy do czynienia z książką o każdym z nas, czyli o człowieku funkcjonującym w świecie zdominowanym przez nowe media. Mniej ważna staje się odpowiedź na pytanie: grasz czy nie grasz. Szeregi niegrających, nie takie znowu liczne, topnieją bardzo szybko. Ale co więcej: gry stają się kontekstem dla wielu innych mediów i kontekstów rozmaitych kulturowych aktywności. Tak więc dylemat polega na tym, że nasze oglądanie filmów i czytanie książek staje się czynnością relatywną wobec wcielania się w postać gry. Ani lepszą, ani gorszą - po prostu równoważną".

(z wstępu prof. dr hab. Wiesława Godzica)

źródło opisu: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/251

źródło okładki: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/251

Fankman | 2015-10-25
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Kupiłem to dziadostwo co zawiera dużo kluczy , slangów używanych w grach mmo i ogolna kulture .

Ale nie zdzierżę tego co napisał w przedmowie :

"W gry nie gram , ale z wielką przyjemnością obserwuję ( a nawet -podglądam ) użytkowników zatopionych w nich po czubek nosa ."

Jak nie grałeś to po co oceniasz i piszesz głupkowate głupoty wypisując hasła z wikipedii PvP i dungeony ?
To tak jakby magister po szkole poszedł do firmy gdzie degustuje się piwa i na bazie czyiś opinni ważył recepture. ( już nie piszę o emocjach )

Pozdrawiam Fanów ,, Gier Sieciowych ''

laxman | 2016-01-20