Ośmiornica - Historia sycylijskiej mafii

Tłumaczenie: Włodzimierz Kaniewscy
Wydawnictwo: Marpress
Chobotnice - přiběh sicilské mafie
emcekwadrat

"Ośmiornica - historia sycylijskiej mafii" to pierwsza na polskim rynku książka całościowo opisująca przerażający i tajemniczy folklor tej zbrodniczej organizacji, jej powstanie, działalność, rozwój, krwawą walkę wielkich rodzin mafijnych, sylwetki słynnych mafiosów (m.in. Carlo Gambino - pierwowzoru Ojca Chrzestnego) Autor ściśle trzymając się faktów, przedstawia dramatyczną walkę z...

Autor ściśle trzymając się faktów, przedstawia dramatyczną walkę z sycylijską mafią, prowadzoną przez polityków, policjantów, karabinierów i sędziów śledczych. Walkę kończącą się zazwyczaj tragicznie. Ujawnia także powiązania mafii z faszystowskim rządem Włoch, światem finansjery i polityki, przemytem narkotyków i organizacjami przestępczymi w Stanach zjednoczonych.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdj. autorskie