Powszechna Encyklopedia Filozofii

Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
Powszechna Encyklopedia Filozofii
83-914431-0-9
Dariusz Lis

(red. nauk. A. Maryniarczyk) To pierwsza w dziejach tysiącletniej historii polskiej kultury dziesięciotomowa Powszechna Encyklopedia Filozofii. Encyklopedia obejmuje nie tylko dorobek filozofii europejskiej, arabskiej i żydowskiej, ale i filozofię Chin, Indii, Korei, Japonii, Wietnamu, Afryki, a także Ameryki Środkowej (Inków i Majów), dzięki czemu dostarcza szerokiej (powszechnej)...

(red. nauk. A. Maryniarczyk)

To pierwsza w dziejach tysiącletniej historii polskiej kultury dziesięciotomowa Powszechna Encyklopedia Filozofii. Encyklopedia obejmuje nie tylko dorobek filozofii europejskiej, arabskiej i żydowskiej, ale i filozofię Chin, Indii, Korei, Japonii, Wietnamu, Afryki, a także Ameryki Środkowej (Inków i Majów), dzięki czemu dostarcza szerokiej (powszechnej) perspektywy rozumienia filozofii. W Encyklopedii przedstawiono podstawowe problemy filozoficzne, z uwzględnieniem egzystencjalnie ważnych pytań metafizycznych. Omówiono także różnorodne szkoły i systemy filozoficzne, które legły u podstaw nowożytnej i współczesnej kultury. Stanowiska i poglądy filozoficzne zaprezentowano w biogramach wybitnych myślicieli, którzy znacząco oddziałali na dzieje filozofii.

Encyklopedia jest adresowana do wszystkich, którzy troszczą się o własną formację naukowo-humanistyczną, w której filozofia pełni niezbywalną rolę. W sposób zaś szczególny Encyklopedia jest przeznaczona dla studentów, filozofów i teologów, humanistów i przyrodników jako szczególny przewodnik po świecie ludzkich idei i interpretacji oraz pomoc w ich rozpoznawaniu i rozumieniu.

źródło opisu: www.ptta.pl/index.php?id=publ_pef&lang=pl

źródło okładki: www.ptta.pl/grafika/okladki/encyklopedia10m.jpg