Moja pierwsza encyklopedia zwierząt

Wydawnictwo: Papilon
Nikodem

Witajcie w fascynującym świecie zwierząt! Znajdziecie tu wspaniałe ilustracje, dzięki którym nauczycie się rozpoznawać i nazywać zwierzęta. To pierwszy przewodnik po świecie zwierząt domowych i tych żyjących na wolności. Krótkie teksty opisujące charakterystyczne cechy zwierzaków z pewnością dadzą odpowiedź na pytania nurtujące najmłodszych i pomogą rozwinąć zasób ich słownictwa. Fotografie zostały wybrane ze szczególną uwagą, aby przedstawione na nich zwierzaki były łatwo rozpoznawalne dla maluchów. Lew, hipopotam, zebra, łoś , pingwin... te i inne zwierzęta znajdziesz w tej pięknej księdze.

źródło opisu: http://www.empik.com/moja-pierwsza-encyklopedia-zw...(?)

Pierwsza książeczka mojego synka.
Encyklopedia zwierząt to raczej tylko z nazwy bo informacje na temat zwierzaków są tak krótkie, że nie trzeba fachowej wiedzy na temat fauny aby stworzyć taką książkę. Niemniej jednak dla najmłodszych jest w sam raz.

Jest każde zwierzątko, ilustracje a właściwie zdjęcia kotów, psów, różnorakich ptaków a także zwierząt hodowlanych.
Dziecko widzi i zapamiętuje jak wyglądają.

kamilharry | 2015-02-21

Krótko i zwięźle opisane zostały najważniejsze zwierzaki. Bardzo przydatna książka.

Na półkach: Przeczytane, Papilon

Encyklopedii o zwierzętach mamy już kilka, ale tak naprawdę to ta jest naszą pierwszą encyklopedią, pierwszą, którą tak naprawdę dokładnie przestudiowaliśmy więc mimo wszystko tytuł jest idealny :) Wszystkie inne, z którymi dotychczas mieliśmy do czynienia są oczywiście interesujące i można dowiedzieć się z nich masy rzeczy, ale skierowane są raczej do nieco starszych dzieci, młodzieży czy też dorosłych. Encyklopedia, którą dzisiaj Wam prezentuje jest przeznaczona już dla najmłodszych dzieciaków, których interesuje świat zwierząt :)

W środku znajdziemy opisy oraz wspaniałe zdjęcia aż 107 przeróżnych zwierząt. Zarówno zwierząt domowych, gospodarskich czy też dzikich. Ptaków, ssaków, gadów, płazów, ryb, owadów... Od każdego gatunku po kilka lub kilkanaście różnych zwierzaków. Wszystkie poukładane nazwami alfabetycznie. Do każdego zwierzęcia dołączone jest kilka zdjęć, czasami również rysunków. Dodatkowo krótki i bardzo treściwy opis przedstawiający nam ogólny wygląd, zachowanie,...

Beti | 2012-09-09
Przeczytana: 01 stycznia 2012

To książka popularnonaukowa jednak doskonale nadaje się do czytania dzieciom przed snem i nie tylko, zawiera zabawne wierszyki, zgadywanki oraz mnóstwo opisów zwierząt, które fascynują młodego słuchacza. Trzeba również wspomnieć że na 221 stronach znajdziemy co najmniej 3 razy tyle wspaniałych fotografii, dzięki którym nasze dziecko nigdy nie pomyli mewy z czaplą czy leniwca z legwanem. Gorąco polecam

mia | 2012-11-20

Wspaniała książka dla ciekawych świata dwulatków. Mnóstwo pięknych zdjęć zwierząt, opisy w formie krótkich ciekawostek. Moja prawie dwuletnia córeczka znalazła w niej swoich ulubieńców np. chomika, do których ciągle wraca. Szczerze polecam!(przetestowana na 3 dwulatkach - wszyscy zachwyceni).

Agatka | 2017-01-24
Basia | 2015-09-05