Oblicza choroby maniakalno-depresyjnej

Wydawnictwo: Termedia
978-83-89825-28-5
zdrowie, medycyna

Prof. Janusz Rybakowski jest autorem i współautorem ponad 500 publikacji naukowych, z których wiele zamieszczono w najbardziej renomowanych czasopismach. Szczególnym obiektem jego zainteresowania lekarskiego i badawczego jest choroba afektywna dwubiegunowa (maniakalno-depresyjna), jej patogeneza i leczenie, również w kontekście zastosowania jonów litu. W ostatnim rankingu tygodnika „Wprost”...

W ostatnim rankingu tygodnika „Wprost” Klinika Psychiatrii Dorosłych UM w Poznaniu została uznana za najlepszy w Polsce ośrodek leczenia choroby afektywnej dwubiegunowej.
Janusz Rybakowski jest członkiem zarządu International Society of Bipolar Disorders oraz komitetu redakcyjnego „Bipolar Disorders”, najważniejszego pisma poświęconego zaburzeniom dwubiegunowym.
W książce „Oblicza choroby maniakalno-depresyjnej” przedstawia różne oblicza tego fascynującego zaburzenia widzianego z perspektywy wieloletniego doświadczenia klinicznego i badawczego.

źródło opisu: http://www.termedia.pl/

źródło okładki: http://www.termedia.pl/