Choreia. Muza i bóstwo w religii greckiej

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
religia
Celaeno

źródło okładki: google

Trochę dziwna to monografia. O ile pierwszy rozdział prezentujący różne typy chorei i jej związki z różnymi ważnymi wydarzeniami w życiu ludzkim jest bardzo udany, to rozdział drugi ukazujący choreię-instytucję jest trochę przeładowany. Wyliczanka różnego rodzaju świat ateńskich wydaje się zbyt długa. Ogólnie jednak jest to praca przełamująca stereotyp cywilizacji greckiej jako chłodnej i racjonalnej i to jest jej największa zaleta.

Tomasz Babnis

Anna | 2016-11-25