Okładka książki Poezja miłosna

papier
Delirium
7,89 (9 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Nie tylko dla zakochanych.
55 poetów i 150 wierszy miłosnych. Od najbardziej znanych, jak "Niepewność" Mickiewicza i erotyki Gałczyńskiego, do tych, które warto odkryć na nowo, jak "Pożegnanie z fiołkami" Rolicza-Liedera. Na każdą okazję; od tekstów sentymentalnych po śmiałe erotyki.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Serenada | 2013-07-15
Przeczytana: lipiec 2013

Wiersze są zróżnicowane pod względem jakości (są lepsze i gorsze), długości i przekazu. Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu utwór Marii Konopnickiej "I mówię: odejdź..". Niewiele przekazuje dosłownie, skłania do refleksji. Można interpretować go na tysiąc sposobów, można go nie uznać za wiersz miłosny, a raczej za wyraz tęsknoty za kimś bliskim. Prawdziwy, dobry utwór!
Podobała mi się także "Zakochana" Małgorzaty Hilar (choć poetką była raczej przeciętną), "Rozmowa liryczna" Gałczyńskiego oraz niemal wszystkie dzieła Baczyńskiego. Natknęłam się na wiele wierszy przeciętnych, ale nie będę wymieniać tytułów ani autorów. Cieszę się, że nabyłam zbiór miłosnych poezji i jeżeli ktoś weźmie ze mnie przykład, będzie to dla mnie wielka radość. Klasyczną, polską literaturę warto rozpowszechniać.

aura131 | 2013-11-04

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku