Poezja miłosna

Okładka książki Poezja miłosna praca zbiorowa
Okładka książki Poezja miłosna
praca zbiorowa Wydawnictwo: Buchmann poezja
poezja
Buchmann

Mało w przypadku jakiej książki liczy się historia jej nabycia. W przypadku tej jest ona dość... niecodzienna. A mianowicie otrzymałam ją na ulicy od bezdomnego. I tak zaczęła się moja przygoda z poezją.
Zbiór wierszy utrzymuje honorowe miejsce na mojej półce, a to przez swoje zróżnicowanie, a to przez wybór wierszy. Najsilniejszym uczuciem zapałałam do poezji Leopolda Staffa i tak mi już pozostało; jakbym się nie starała, lepszego poety nie znajdę.

Wielka radość
trafiony prezent...
A.

Wielka radość
trafiony prezent...
A.

Wiersze są zróżnicowane pod względem jakości (są lepsze i gorsze),długości i przekazu. Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu utwór Marii Konopnickiej "I mówię: odejdź..". Niewiele przekazuje dosłownie, skłania do refleksji. Można interpretować go na tysiąc sposobów, można go nie uznać za wiersz miłosny, a raczej za wyraz tęsknoty za kimś bliskim. Prawdziwy, dobry utwór!
Podobała mi się także "Zakochana" Małgorzaty Hilar, "Rozmowa liryczna" Gałczyńskiego oraz niemal wszystkie dzieła Baczyńskiego. Cieszę się, że nabyłam zbiór miłosnych poezji i jeżeli ktoś weźmie ze mnie przykład, będzie to dla mnie wielka radość. Klasyczną polską literaturę warto rozpowszechniać.

• Poezja
  • Wiersze
  • Wyzwanie LC 2023
  • Lektury, poezja itp.

Dodaj cytat z książki Poezja miłosna