Słowiana: powieść legenda

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna
welesxxi

Powieść z czasów pierwszych piastów - Ziemomysła i Mieszka - i kształtowania się państwowości polskiej

źródło okładki: zdjęcie autorskie

adamats | 2015-12-03
Przeczytana: 20 listopada 2012

Właściwie to nie wiedziałem co napisać o tej książce. Nie, żebym nie miał o niej nic do powiedzenia. Wręcz przeciwnie, nawet się sporo różnego rodzaju refleksji nazbierało, ale właśnie tak różnego rodzaju, tak różnych dotyczące aspektów, tak wiele otwierające wątków. Dużo, tak dużo, że o wszystkich naraz pisać nie sposób, a które z nich wybrać? Oto jest pytanie.
Dylemat ten nie niesie oczywiście ze sobą szekspirowskich emocji (konradowskich/kordianowskich rozterek) a i ranga jego bardzo lokalna, bo rozgrywa się on jedynie w głowie piszącego te słowa. To ma być w końcu zwykła, prosta opinia, zwyczajnych kilka uwag na temat przeczytanej książki, więc te wszystkie rokokowe ozdobniki można sobie równie dobrze darować i rozpocząć czytanie od teraz, to znaczy odtąd.
Bardzo lubię takie niespodzianki, jaką była dla mnie „Słowiana. Powieść legenda” autorstwa Janiny Wenedy. Tekst wpadł mi w ręce przypadkiem, w postaci jakiegoś koszmarnego „quasi ebooka”, bo chyba tylko tak można nazwać „to”...

WarHammster | 2016-07-20

Jedna z moich pierwszych książek, które czytałem. Nie wrócę do pozycji ponieważ boję się, że zburzę sobie obraz dzieciństwa - wtedy książka była bardzo ciekawa i wciągająca, a czy byłaby teraz? Nie będę sprawdzać.

mill | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016