Miód. Odżywia, leczy, pielęgnuje - Renate Frank

Wydawnictwo: RM
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Miód - któż nie lubi tego przysmaku. Każdy wie, że jest on produktem niezwykle wartościowym, stosowanym w wielu dziedzinach. Wszystko co chcesz lub powinieneś wiedzieć o miodzie, zajdziesz w tej książce. Są tu informacje na temat powstawania miodu, jego składu, wartości odżywczych i pielęgnacyjnych oraz zalet zdrowotnych, a także prawidłowego przechowywania i możliwości spożycia. Książka zawiera również przepisy na potrawy z dodatkiem miodu: dania główne, ciasta, desery, napoje dla dorosłych oraz dla dzieci. W książce omówiono m.in. zagadnienia: jak powstaje miód, składniki miodu i ich znaczenie dla przemiany materii człowieka, wszystko o zastosowaniu miodu w zdrowym żywieniu oraz profilaktyczne i terapeutyczne znaczenie miodu.

Renate Frank jest specjalistą w dziedzinie żywienia i doradcą pszczelarzy w zakresie wykorzystania miodu w żywieniu oraz w lecznictwie.

Tę książkę polecamy nie tylko pszczelarzom, ale dla wszystkim tym, którzy chcą wiedzieć więcej na temat miodu i jego właściwości zdrowotnych. Życzymy smacznego i dużo zdrowia!

Energia | 2015-07-02
Przeczytana: 2015 rok

Sięgnęłam po ten tytuł ze względu na to, że chciałam dowiedzieć się o właściwościach miodu i jak go zastosować w codziennym życiu i nie zawiodłam się. Występuje mnóstwo opisów o tym, jak różne elementy chemiczne są wchłaniane przez organizm i ogólnie jakie wsytępują reakcje chemiczne, a że nie studiuję medycyny, to rzuciłam na nie okiem, przechodząc do sedna poszczególnych tematów. Jeśli chodzi o choroby, to wiadomo że z samego miodu połączonym z potrawami czy napojami cudów wyzdrowienia nie będzie, gdy choroba jest w stanie zaawansowanym. Nie jestem pewna czy wszystkie wymienione sposoby na podleczenie pomagają, np. wypić na pewną dolegliwość trzy razy dziennie czarnej herbaty z miodem, gdy wiem, że picie samej czarnej herbaty po jakimś czasie człowiek staje się rozdrażniony, chyba że miód neutralizuje skutki uboczne (ale nic nie zostało napisane na ten temat). Zastosowanie go by pomóc swojemu organizmowi by funkcjonował poprawnie i tym sposobem pomóc sobie by zapobiec pojawieniu...

Patrycja | 2013-04-09
Przeczytana: luty 2013