Piękna i Bestia

Siwann

źródło okładki: zdjęcie autorskie

orchideaidea | 2013-11-26
Przeczytana: 14 listopada 1997

Wychowałam się na bajkach Disney'a. Czytałam jego wersje bajek i oglądałam barwne filmy animowane. W obu odsłonach jego bajki mnie zachwycały i nadal (mimo wieku) zachwycają. Jednak to czego zawsze zazdrościłam Belli to otrzymana w prezencie wieeeelka biblioteka:).

Bajka mojego dzieciństwa , bardzo fajna , polecam każdej dziewczynce :)
Zakochana Bella

Bajki stanowią magiczny pomost, łączący krainę dzieciństwa z teraźniejszością. Propagowane przez nie wartości mogą pomagać w dokonywaniu wyborów, stanowią drogowskaz na dalsze życie i pokazują różnicę pomiędzy dobrem a złem oraz zmuszają do zastanawiania się nad konsekwencjami określonego postępowania. Szczypta magii, jaką bajki są przesycone, otwiera przed czytelnikami inny świat, bardziej wyrazisty i kolorowy. Wśród wielbicieli tego gatunku są zarówno dorośli ( wraz z moją skromną osobą w pierwszym szeregu), jak i dzieci. Nie ma chyba osoby, która nie słyszała na przykład o bajkach Disney'a, który wzbogacił je w kolory i dźwięk, pozwalając wyobraźni skonfrontować się z wizją artystów-plastyków i reżysera. Na filmach Disneya oparta jest seria „Czytaj i słuchaj”, zawierająca najbardziej znane i lubiane utwory.

Jedną z takich bajek jest „Piękna i Bestia”, czyli opowieść o sile miłości, która...

Jaśmina | 2013-11-28

Najbardziej magiczna opowieść wszech czasów;) miłość, zaklęty królewicz, Francja i książki. Nie można wymarzyć sobie lepszego połączenia;)

Jola | 2010-07-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1993 rok

W dzieciństwie miałam trochę komleksów i wydawało mi się, że jestem brzydka. Dzięki tej książce miałam nadzieję, że i ja znajdę swojego PIĘKNEGO. :) (Znalazłam ;))

Ann | 2010-10-11

Aaaach klasyka i wspomnienie mojego dzieciństwa! :)))

| 2015-03-04

"Oczy są zwierciadłem duszy" ?Czy aby napewno to jedyne zwierciadło,które pokazuje nasze wnętrze? Wg mnie najlepszym obrazem czlowieka jest jego bibilioteczka zarówno literacka jak i muzyczna.
Ja np z jednej strony uwielbiam książki mocne,wstrząscające,trzymające w napięciu,czasem wręcz policzkujące czytelnika ,a z drugiej kocham bajki kolorowe,magiczne,czarujące ,przenoszące w baśnowy świat w którym "dobro" zawsze zwycięża,a największą wartością jest miłość do wszystkiego co żyje.
I taka jest właśnie Bella,kocha życie,przyrodę,ojca,rodzeństwo a jej największym marzeniem jest szczęście bliskich...pewnego dnia trafia do wielkiego zamku "strasznej" Bestii.
To jedna z moich najukochańszych bajek z ciekawą puentą ..a milość oczywiscie wszytko zwycięża..

polecam małym i dużym :-)

książek: 2013
Justyna | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Klasyka, z którą każdy powinien się zapoznać. Piękny morał, szkoda tylko, że w prawdziwym życiu bestia nie zawsze zamienia się w księcia...

Ania | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Miły powrót do dzieciństwa. Sprawnie i szybko się czytało.
Własna biblioteka :)) <3

Monika | 2014-01-08

jedna z najpiekniejszych bajek Disneya;D

Basia | 2014-10-13

Piękne ilustracje...

Premiera „Pięknej i Bestii” na DVD

Disney ponownie dostarcza fanom okazji do wzruszeń i zachwytu dzięki fabularnej wersji  tego klasycznego arcydzieła. „Piękna i Bestia” w reżyserii Billa Condona to filmowy hołd, złożony jednej z najbardziej uwielbianych baśni wszech czasów. Historia zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 17 sierpnia.

„Piękna i Bestia” na małym ekranie [KONKURS]

Historia i uwielbiani przez fanów klasycznej animacji bohaterowie, ożywają na ekranie w spektakularnej aktorskiej adaptacji arcydzieła Disneya. W rolach tytułowych Emma Watson i Dan Stevens, a obok nich plejada gwiazd kina. „Piękna i Bestia” w reżyserii Billa Condona zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 17 sierpnia!