Piękna i Bestia

1997-01-01
23 min.
Mariusz Arno Jaworowski
bajki baśń

A na to natrafiłam jak byłam mała akurat i były jeszcze inne bajki z tą okładką.

Historia dobrze nam znana i lubiana piękne ilustracje.

Historia dobrze nam znana i lubiana piękne ilustracje.

Moja ulubiona bajka Disneya 😍❤️

Moja ulubiona bajka Disneya 😍❤️

Baśń piękna i urocza mnie zachwyciła z przyjemnością przeczytałam niesamowite,niepowtarzalne przygody przeżywałam.

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jak wygląda ta książka to zapraszam.

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jak wygląda ta książka to zapraszam.

Sięgnęłam po tę książkę po prawie 30 latach i o dziwo wciąż znałam na pamięć pierwszą stronę. Jako osoba dorosła zupełnie inaczej odbieram treść. Myślę nawet, że książka pokazuje małym dziewczynkom bardzo niebezpieczny morał - zainteresuj się złym chłopcem, on dla Ciebie zmieni się w ciepłego, wrażliwego, pełnego empatii królewicza ;-)

Wstyd się przyznać, ale aż do tej pory nie miałam przyjemności zapoznać się od A do Z z historią kultowej Pięknej i Bestii. Całej historii dowiedziałam się właściwie dzięki filmowi Czytaczów z kanału Strefa Czytacza na You Tube. Książkę dorwałam przypadkiem na promocji i skusiłam się. O ile pierwsze strony szły mi bardzo opornie, tak dalej było coraz lepiej. Podoba mi się Bella, jej inność i dobro. Podoba mi się też powolna zmiana Bestii. Wydaje mi się jednak, że bajka może być nieco niebezpieczna w odbiorze dla dzieci - raczej nie zdarza się, by oprawca był w gruncie rzeczy kimś dobrym, a taka postawa tu niestety występuje. Za to poświęcenie Belli i jej miłość do ojca jest godna pochwały. Każdy wyniesie coś dla siebie z tej historii.

Miły powrót do dzieciństwa. Sprawnie i szybko się czytało.
Własna biblioteka :)) <3

Miły powrót do dzieciństwa. Sprawnie i szybko się czytało.
Własna biblioteka :)) <3

Ulubiona baśń mojej córki