Hermaion to pierwsze w Polsce pismo poświęcone badaniom tradycji ezoterycznych świata, ze szczególnym uwzględnieniem zachodniej tradycji ezoterycznej, której w całości jest poświęcony pierwszy numer. Dedykujemy go zagadnieniu mitów, które tkwią u podstaw rozmaitych nurtów ezoterycznych: astrologii, gnostycyzmu, hermetyzmu, okultyzmu, masonerii, spirytyzmu, czy nawet tak współczesnych zjawisk...

Dedykujemy go zagadnieniu mitów, które tkwią u podstaw rozmaitych nurtów ezoterycznych: astrologii, gnostycyzmu, hermetyzmu, okultyzmu, masonerii, spirytyzmu, czy nawet tak współczesnych zjawisk jak psychoanaliza, thelema i satanizm. W prezentowanym tomie pt. „Mity i mistyfikacje zachodniej tradycji ezoterycznej” zgromadziliśmy najwybitniejszych polskich specjalistów w tych dziedzinach.
Poddają oni drobiazgowej analizie tzw. mity założycielskie, akcentując ich fundamentalne znaczenie dla tworzenia się tożsamości poszczególnych nurtów ezoterycznych.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/hermaion.html

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl/product/image/97/HERMAION-nr1.jpg