Świat, który oszalał, czyli poradnik na ciekawe czasy

Wydawnictwo: Agora SA
poradniki

Świat oszalał. Raptem wpadliśmy w sam środek potężnego kryzysu gospodarczego. Bankrutują banki, padają giełdy, do drzwi puka recesja. Co się stało? Dlaczego się stało? Co się może stać w przyszłości? Na takie właśnie pytania usiłuje odpowiedzieć ta książka. Wyjaśnia złożone problemy ekonomiczne prostym językiem. Bo została napisana po to, aby pomóc nam wszystkim zrozumieć, co się właściwie dzieje.

Modżajto | 2014-01-28
Przeczytana: 01 lutego 2009

Ciekawa książka o kryzysie gospodarczym i ekonomicznym, który złapał nas w 2009 roku, a trzyma do dziś.
W książce pokazane są wcześniejsze kryzysy ekonomiczne na mniejszą bądź większą skalę i to jak w tamtych czasach świat na to reagował i po jakim czasie się podnosił z kolan.
Mnie osobiście w pamięci zapadł wątek o rzekomej megawartości holenderskich tulipanów i ich cenie w guldenach - jednostce monetarnej w Holandii.
Napisane językiem przystępnym dla każdego czytającego niekoniecznie interesującego się ekonomią.
P.S bawiły mnie 'groźne' określenia "bańka spekulacyjna" i "bąbel spekulacyjny". Ani bańka, ani bąbel wypowiedziane na różne sposoby groźnie nie brzmią... ;)

Magdalena | 2013-01-26
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Witold Orłowski napisał tę książkę, chcąc przedstawić w prostych słowach zwykłemu człowiekowi istotę kryzysu, dlaczego coś się stało tak, a nie inaczej i jakie mogę być tego następstwa. Być może mu się to udało. Mówię "być może", gdyż akurat jestem studentką ekonomii i nie trzeba mi było tłumaczyć tego tak łopatologicznie. Książkę czytało się łatwo, szybko i przyjemnie, jednak niewiele z tego zapamiętałam, więc oceniam ją tylko na 5/10. Niewykluczone, że ci, którzy nie zajmują się ani nie interesują zagadnieniami gospodarczymi ocenią ją wyżej, bo jest napisana naprawdę przystępnym językiem.

| 2013-01-03

Książka napisana w sposób przejrzysty i zrozumiały. Autor wyjaśnia przyczyny i ewentualne następstwa kryzysu finansowego.

creavill | 2016-03-03
Przeczytana: marzec 2016